SEEFELDI MM: Skandaalne intsident – norralased keeldusid joomast tervituspitsi Eesti Vabariigi auks

0 Shares

Norralased Röthe ja Sundby (vasakul), keda Bolšunov (paremal) nimetas “lumehelbekesteks”, kuna norralased keeldusid tervituspitsist Eest Vabariigi sünnipäeva puhul
(Foto: Reuters/Scanpix, Õhtuleht)

Seefeldis toimuvatel murdmaasuusatamise MM-i meeste 15+15 km suusavahetusega sõidus leidis laupäeval 23. veebruaril aset skandaalne vahejuhtum.

Viimastel aastatel on suusatamise  tiitlivõistlustel saanud tavaliseks, et sportlased saavad aeg-ajalt oma rajaäärsetelt abimeestelt joogipudeli.  Kui tavaliselt toimub sportlasele jootmine ladusalt, siis laupäevase võistluse käigus toimus üks üsna ebameeldiv intsident. Eriti suurt pettumust intsidendi kohta väljendas  Venemaa koondise esindaja Aleksandr Bolšunov.

Norralased keeldusid joomast tervituspitsi viina Eesti vabariigi sünnipäeva auks

Bolšunovile ei andnud pärast sõitu rahu norralaste käitumine. “Ma olen neis pettunud,” viitas venelane temaga koos poodiumile tõusnud Sjur Röthele ning Martin Johnsrud Sundbyle.

„Võistluse eelviimasel ringil lähenesime liidergrupiga järjekordselt jootmispunktile. Kuna teadsime, et homme (24.02.2019 – Toimetus) on meie väikese naaberriigi Eesti sünnipäev, siis pakkus Venemaa koondise abimees kõigile liidergrupis lähenevatele võistlejatele ühe pitsi külma viina ja sakummiks kiluvõileiba. Minu arvates kena žest väikese naabri sünnipäevaks.“
„Mina venelasena ei teinud teist nägugi – sünnipäeva puhul ikka võetakse üks pits sünnipäevalapse terviseks, teisi pole mõeldavgi. Venemaa sportlased on sellega harjunud. Tuled, kallad selle pitsi kähku kurku, hammustad võileiva peale ja kihutad rõõmsalt edasi finiši poole.
Aga mida tegid norralased Rüthe ja Sundby? Nad keeldusid kategooriliselt Venemaa koondise abimeeste poolt pakutud pitsist viinast! Ikka päris häbiväärne käitumine sellise tasemega sportlastelt! Mis mõttes keeldud? Väikesel naaberriigil on sünnipäev ja nemad keelduvad,“ ei suutnud Bolšunov mõista norra suusameeste käitumist.

Venemaa suusasportlased alustavad päeva pitsi konjakiga

Pärast võistluse lõppu selgitasid Röthe ja Sundby oma keeldumist asjaoluga, et norra koondises kehtib nulltolerants alkoholi tarbimisele. Samuti väitsid norra koondise esindajad, et alkoholi tarbimine võistluste ajal võib halvasti mõjuda sportlase sooritusvõimele.

Bolšunov ei suutnud seda argumenti mõista: „Mis jama nad ajavad? See lihtsalt ei ole võimlaik! Venemaa koondise kõik liikmed võtavad hommikusöögi kõrvale vähemalt pitsi konjakit ja lõunasöögi juurde klaasi puhast viina. Ja vaadake meid, sees on purakat küll ja küll. Paneme suusad alla ja kukume kihutama. Ei ole mingit probleemi oma sportlikku vormi realiseerimisega.“

Nimetab Röthet ja Sundbyt lumehelbekesteks

„Mina arvan, et need norralased, kes ei soovinud väikese Eesti Vabariigi auks võtta isegi ühte tervituspitsi – need pole mingid spordimehed! Need on lodipüksid ja lumehelbekesed, aga mitte mingit tõsised spordimehed!“ on Bolšunov äärmiselt ärritunud.

Iivo Niiskaneni päästis norralaste au

Samas ei unustanud Bolšunov kiita soomlast Iivo Niiskaneni, kes päästis norra suusatajate au: „Võtke või soomlane Niiskanen – tuli koos minuga liidergrupis, aga niipea, kui meie abimeeste käes viinapitse nägi, läksid silmad kohe põlema! Võttis minuga koos ära esimese tervisepitsi Eesti vabariigi auks ja enne, kui ma jõudsin kiluvõileiba sakummiks peale haugata, oli Niiskanen ka norralastele mõeldud pitsid ära joonud. Vot selline on üks tõeline spordimees!“

Abiratas.ee ühineb Bolšunoviga, et antud juhul oli tegemist äärmiselt pettumust valmistava käitumisega norra suusasportlaste poolt.

LÕPUPROTOKOLL: Meeste 15 + 15 km suusavahetusega sõidus läksid medalid Norra ning Venemaale. Esikoha napsas Sjur Röthe, kes edestas 0,1 sekundiga venelast Aleksandr Bolšunovi. Kolmandaks tuli järgmine norralane, Martin Johnsrud Sundby. 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga