SELGUS MAJAS: Ahto Lobjaka asemel saab “Olukorrast riigis” uueks saatejuhiks Vello Nelikendkaks

0 Shares

Raadio 2 logo
(Foto: Raadio 2 / ERR)

Eelmisel nädalal lõpetas Eesti Rahvusringhääling (ERR) töösuhte Raadio 2 saate „Olukorrast riigis“ saatejuhi Ahto Lobjakaga tema EKRE-kriitiliste arvamusavalduste tõttu.

Raadio 2 peatoimetaja Kristo Rajasaare sõnul ta ei vallandanud Ahto Lobjakat ning juhib saadet «Olukorrast riigis» hooaja lõpuni, tema viimane saade on eetris teisel juunil ning ta on seda juhtinud neli aastat ilma pausideta, tema teine saade ei pidanud esialgsete kokkulepetega sellel suvel eetrisse tulema. 

Peale Lobjaka lahkumist alustasid Raadio 2 toimetajad ja kaassaatejuht Andrus Karnau aktiivselt otsinguid, et leida Lobjakale vääriline asendaja. Nüüdseks on valik tehtud ning Lobjakat hakkab edaspidi asendama tuntud arvamusliider ja Facebooki kommentaator Vello Nelikendkaks.

Ahto Lobjaka asemel uueks
“Olukorrast riigis” kaassaatejuhiks
valitud Vello Nelikendkaks
(Foto: kuvatõmmis Vello Nelikendkaks
Facebooki lehelt)

„Vello Nelikendkaks näol on tegemist populaarse ja väga laia silmaringiga isikuga, kes julgeb võtta sõna ja avaldada oma arvamust ühiskonna jaoks kriitilistel teemadel,“ kommenteeris uut valikut kaassaatejuht Karnau. „Mul on hea meel, et leidsime Ahtole väärilise asendaja. Loodame, et Vello jätkab oma julgeid sõnavõtte ja hoiab kõrgel ühiskonnakriitilise arvamuse levitamist.“

„Arvestades Vello väga suurt fännibaasi – nimelt on tal ainuüksi Facebookis mitu miljonit tulihingelist fänni – siis loodame „Olukorrast riigis“ populaarsuse kasvu kuulajate seas. Arvestades Vello Nelikendkaks oskust leida ja tuua kuulajateni ühiskonnale aktuaalseid teemasid ning valupunkte, siis olen kindel, et üsna varsti saab “Olukorrast riigis“ kõige populaarsem raadiosaade Eestis,“ lisas Karnau.

Vello Nelikendkaks kommentaar on pisut segasevõitu ja jätab olukorra lahtiseks

Abiratas.ee küsis kommentaari ka Vello Nelikendkahelt, kes kommenteeris antud uudist järgnevalt: “Mulle on viimasel ajal päris mitu huvitavat ettepanekut tehtud. Näiteks eile tegi Maxima ettepaneku osta soodushinnaga Walterit ja sellist võimalust ei saanud kasutamata jätta.  Tegin eile õhtul kohe ka kiirelt mingi neli või viis või kuus pudelit.

Täna käisin eilset taarat viimas ja aparaat näitas teadet „Tagastamine katkestatud! Tarnija seanss katkestati ebatavalise olukorra tõttu.“ Eellugu teatele on selline, et minu kodulähedasse taarapunkti tuli tööle nais-taaraspetsialist, selline krapsakas ja veidike pikantses eas neiu, kelle punakaid huuli ja kuldkollaseid lokke ma näen aeg-ajalt vilksatamas teispool taaratunnelit.

Ühesõnaga ma just praegu saatsin talle läbi taaramasina, pudelite rivi vahel toeka kimbu pajutibusid ja sefiirikorvikese.

Ma ei ütleks, et see oleks midagi ebatavalist, pigem täiesti asjakohane romantiline žest, kui daam on härrale sümpaatne.“

Kuidas selgitas antud kommentaar Vello asumist „Olukorrast riigis“ saatejuhiks, jääb veidi selgusetuks. Siiski on Abirattal heameel, et vaatamata äpardusele taaraautomaadiga, on Vello Nelikendkaks jätkuvalt suurepärases vormis ja alati valmis avama ühiskonna mädapaiseid.

Hea Abiratas.ee lugeja, anna meile teada, mida arvad sina Vello Nelikendkaks asumisest „Olukorrast riigis“ kaassaatejuhiks? Kas Vello Nelikendkaks on hea valik ja väärikas asendaja Ahto Lobjakale?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga