SELGUS PÕLENGU PÕHJUS: Päästeameti hinnangul plahvatas laupäeval Kalamajas sekspomm

83 Shares

Kalamajas plahvatanud sekspommi suitsuleegid olid näha üle linna
(Foto: kuvatõmmis Olle Koop’i Facebooki-lehelt)

Päästeameti esialgse info kohaselt toimus laupäeval plahvatus ühes Volta tänava tööstushoones. Plahvatus juhtus umbes kella 21 paiku. Sündmuspaika tulid uurima kuus päästemasinat, pommigrupp, kaks kiirabiautot ja keskkonnainspektsioon.

“Päästjate saabudes põles tööstushoone suure leegiga, aga kohale saabunud päästjad panid tulekahjule kiirelt piiri,” teatas päästeamet pressiteates. “Tulekahju tekke põhjused ning täpsemad asjaolud selgitab välja edasine menetlus. Esialgsetel andmetel põhjustas plahvatuse sekspommi lõhkemine.”

Sekspommi plahvatuse põhjustas noortevaheline ülekuumenenud tundeleek

Päästeameti selgituste kohaselt põhjustas tulekahju ühe tundmatu noormehe romantikast tulvil meelad lähenemiskatsed kohalikule üliseksikale kaunitarile. „Esialgsel hinnangul oligi tulekahju põhjuseks tööstushoonesse romantiliselt aega veetma tulnud noorte inimeste vahel ülekuumenenud tundeleek, mis lõppes kohaliku sekspommina tuntud kaunitari lõhkemisega,“ selgitas Päästeameti pressiesindaja.

Päästeameti pressiesindaja ütles Abirattale, et sündmuses kannatanuid ei ole, kui mitte arvestada asjaolu, et edaspidi on Põhja-Tallinnas lihtsalt üks sekspomm vähem.

Põhja-Tallinna sekspomm enne (vasakul) ja pärast (paremal) laupäevast plahvatust.
(Fotod: hudo.com/www.advanced.style)

Tunnistaja sõnul oli plahvatuse eel õhus tohutu seksuaalne pinge

Sündmuspaigal viibinud Abiratta reporterile ütles üks kohalik mees, kes viibis plahvatuse hetkel tööstushoone sisehoovis, et ühel hetkel käis suur pauk. „Algul kostis hoone seest noorte inimeste vallatuid kilkeid ja naeru ja kudrutamist. Peale seda oli kuulda, kuidas üks elujõust pakatav noormees rääkis kellelegi sellist meelast mesijuttu, et oi, oi, oi… Mina ise asusin tööstushoone hoovis, aga isegi siia oli tunda õhus valitsenud tohutut seksuaalset pinget. “

“Olen juba veidi üle keskea meesterahvas, aga see mesijutt ja õhus olnud seksuaalne pinge pani isegi minul südame kiiremalt tööle ja võttis põlvist nõrgaks. Kui kogu see värk avaldus sellist mõju juba minisugusele paljunäinud mehele, siis selle noore neiu südame pidi see mesijutt ikka täiega sulama panema,“ võttis kohalik mees kokku kärgatusele eelnenud olukorra.

„Ja siis ei läinudki enam palju aega, kui järsku hakkas tossu tulema ja kohe peale seda käis ka üks tohutu pauk!“ kirjeldas kohalik mees edasisi sündmuseid. „Kärgatus oli nii kõva, et viis särginööbid eest! Aga reageerisin kiiresti ja kutsusin päästjad kohale,” rääkis ta.

Kohalikele, sealhulgas lastele, pakkus päästeoperatsioon suurt huvi, kuid päästetöötajad ajasid neid tänavalt kaugemale. Kohapealt kuuldus, et õhus levis siiski mürgine suits.

Abiratta reporteri sõnul lahkus suurem osa päästemasinad hoones juurest kella 22 ajal. Siis hoonest enam suitsu ei tulnud. Päästeameti pressiesindaja sõnul oli tuli selleks ajaks kontrolli all ning lisajõude polnud vaja.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga