SKANDAAL EUROVISIONIL: Island avaldas protesti EKRE vastu, artistid eemaldati koheselt eetrist!

0 Shares

Islandi esindajad lehvitamas plakatit “Sõna on vaba”
(Foto: Kuvatõmmis: ETV )

Eurovisioni lauluvõistluse finaal ei möödunud ilma poliitilise skandaalita. Nimelt otsustasid Islandi šokirokkarid bändist Hatari protestida EKRE valitsusse kaasamise vastu, kui lehvitasid kontserdi green roomis salle ja lippe, kuhu oli trükitud loosung “Sõna on vaba”!

Tundub, et Jüri Ratase teise valitsuse moodustamise protsess Eestis on olnud väga tundeline teema üle Euroopa ulatudes välja isegi Islandini.

Arvatavasti tuli islandlaste poliitiline aktsioon ka korraldajatele suure üllatusena. “Sõna on vaba” sallid ja lipud said olla eetris vaid paar sekundit, siis võeti Islandi artistid ootamatult ekraanilt ära. Ka saatejuhtide nägu vajus suurest naeratusest natukene morniks.

Islandi aktsiooni peale käis üle Eurovisioni pressiruumi, mis koosnes suures osas Iisraeli ajakirjanikest, suur ohe ning paljud lääne ajakirjanikud vaatasid suurte silmadega üksteisele otsa.

Lauluvõistluse turvateenistus reageeris koheselt bändiliikmete provokatsioonile ning kiskus kohe neilt sallid ja lipud käest. Sallide ärakiskumise protsessi käigus skandeerisid bändiliikmed „Maha süvariik! Maha süvariik!“ seetõttu jäi selgusetuks, kelle või mille vastu Hatari liikmed ikkagi protestisid – kas EKRE vastu ja Süvariigi poolt või Süvariigi vastu ja EKRE poolt.

Kahjuks eemaldas kontserti turvateenistus bändiliikmed green roomist enne, kui Abiratas.ee reporter jõudis neilt selgitusi küsida.

Hatari liikmed on ka varem avalikult rääkinud oma ängist praeguse olukorra vastu poliitmaastikul terves Euroopas.

Hea Abiratas.ee lugeja, mida arvad sina – kelle või mille vastu Islandi esindajad meelt avaldasid?

SEOTUD LUGU:
Eurovisiooni finaalis mitte ühtegi punkti saanud pettunud Madonna lubas, et ei esine enam mitte kunagi Euroopa lavadel

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga