SKANDAAL: Patune Pool jäi Eesti Muusikaauhindade jagamisel auhindadest ilma. Selle peale lubas duo käesoleval aastal uuesti lõpetada!

0 Shares
Patune Pool hullutamas maarahvast (Foto: Kroonika, Madis Veltmann)

Eile Saku Suurhallis toimunud pidulik Eesti Muusikaauhinnad 2019 gala lõppes suure skandaaliga, kui selgus, et eesti üks populaarsemaid esinejaid  – pop-duo Patune Pool – jäi täiesti ilma auhindadeta! Vähe sellest, et duo jäi auhindadeta, selgus ka, et ansamblile ei pakutud esinemisvõimalust ka gala tseremoonial. Traditsiooniliselt gala lahutamatuks osaks olnud üllatuslike shownumbritega astusid eilsel kontserdil ülesse Ott Lepland, Öed, Lenna ja paljud teised. Kahjuks ei pakutud Patusele Poolele nii öelda lohutusauhinnaks isegi seda võimalust.

Oleks pidanud kandideerima ka Aasta Jazz ja Etno/Folk kategoorias

Patuse Poole eestvedaja ja hing Edvin Jegorov kommenteeris auhindadest ilma jäämist järgmiselt: “Üllatav valik žürii poolt. Ma saan aru, et meile ei antud auhinda Aasta Klassikaalbumi ja Aasta Debüütalbumi kategoorias, aga kõigis ülejäänutes oleksime me võinud vabalt selle saada. Vähemalt oleksime me pidanud olema teistes kategooriates nomineeritute nimekirjas! Kui ikka meie muusikat hoolega kuulata ja süveneda, siis tegelikult oleksime pidanud kandideerima isegi Aasta Jazzalbumi ja Aasta Etno/Folk Albumi kategooriates. Öelge nüüd ise, kui Patuse Poole looming ei ole kaasaaegne etnomuusika, no mis siis veel on etno?”

Pooles vabariigis menukamad kui omal ajal Anne Veski

Oma pettumust väljendas ka duo naispool Sünne Valtri. “Minul isiklikult tundub, et kindlasti oleksime me pidanud saama auhinnatud kategoorias Panus Eesti Muusikas. Mul pole midagi Mahavoki (Panus Eesti Muusikast võitja – toimetus) vastu – kenad poisid, teevad normaalset muusikat, mille järgi olen isegi nooruspõlves koolipidudel tantsinud. Samas on Mahavokki ikka raske võrrelda Patuse Poole viimaste aastate edulooga. No vaadake meid, meie kontsertidel on kõik maakohtade kõrtsid, baarid rahvast puupüsti täis! Tihti ei mahu kõik soovijad isegi ühte kõrtsi paaril korral oleme pidanud samas kõrtsis anda kolm kontserti õhtu jooksul. Isegi Anne Veskil polnud omal ajal maakohtades sellist menu nagu meil praegu!”

Patuse Poole mitteametlik maailmarekord – 38 lisalugu õhtu jooksul

Edvin noogutab ja kinnitab Sünne juttu: “Näiteks viimase kontserdi ajal Räpina kõrtsis oli rahvas hullumas – peale seda, kui olime esitanud meie kontserdi põhikavasse kuulunud 5 lugu, pidime rahva tungival nõudmisel esitama veel 38 lisalugu. Meie teada on tegemist mitteametliku maalmarekordiga. No millal enne mõni teine eesti artist esitanud rahvale üle 2-3 lisaloo?”

Fännide rõõmuks lõpetab Patune Pool oma tegevuse sellel aastal uuesti

Samas ei ole duo liigselt pettunud ning kinnitasid üheskoos, et kuigi sellel aastal auhinda ei tulnud, siis see pole veel maailma lõpp ning nemad ajavad oma asja edasi. Sellest tulenevalt teatas duo, et käesoleval aasta 31. detsembril lõpetab Patuna Pool uuesti oma tegevuse ja läheb teist korda laiali. “Edaspidi hakkamegi igal aastal oma tegevust lõpetama ja uuesti laiali minema. Jätkame senikaua, kuni lõpuks see auhind ka meile ära tuleb,” kinnitas Edvin Jegorov.

Samas ei ole duo liigselt pettunud ning kinnitasid üheskoos, et kuigi sellel aastal auhinda ei tulnud, siis see pole veel maailma lõpp ning nemad ajavad oma asja edasi. Sellest tulenevalt teatas duo, et käesoleval aasta 31. detsembril lõpetab Patune Pool uuesti oma tegevuse ja läheb teist korda laiali. “Edaspidi hakkamegi igal aastal oma tegevust lõpetama ja uuesti laiali minema. Jätkame senikaua, kuni lõpuks see auhind ka meile ära tuleb,” kinnitas Edvin Jegorov.

Ansambli fännid kurvastamas Patuse Poole lõpetamise üle nende viimasel kontserdil läinud aastal. Sellel aastal avaneb fännidele uuesti võimalus kurvastada ansambli lõpetamise üle
(Foto: KCNA/REUTERS )

Abiratas.ee soovib omalt poolt Patuse Poole tegijatele tuult tiibadesse ja loodetavasti läheb neil järgmisel aastal muusikaauhindade jagamisel paremini.

Hea Abiratas.ee lugeja, mida arvad sina sellest, et Patune Pool jäeti käesoleval aastal muusikaauhindadest ilma?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga