Sparta spordiklubi: “Kes tahab, see maksab, kes ei taha, treenib tasuta – meie klubis treenimisvabadust ei piirata!”

Sparta
18 Shares

Tallinna Sparta on sporditegijate seas hinnatud koht. Fuajee põrandat katab roheline linoleum, ühes nurgas on mustad nahkdiivanid, teises nurgas müüakse 20kiloseid sangpomme ja spordijalatseid.

Klubi pakub ratta-, suusa- ja jooksutrenne, aeroobikat, joogat, pilatest, saalihokit.

„Meie klubisse võib tulla treenima igaüks, meie ei jäta kedagi tänavale. Kusjuures meie klubi teeb ainulaadseks see, et kes tahab, see maksab ja kes ei taha, see ei pea oma treeningute eest maksma,“ lausub klubi juht.

„Kui hakata kontrollima seda, kes on klubi külastamise eest maksnud, siis see on räige inimeste isikuvabaduste piiramine ja nende põhiseaduslike õiguste jäme rikkumine.“

„Kõigile inimestele peab jääma nende põhiseaduspärane treenimisvõimalus. Regulaarne sportimine tugevdab tervist, vastupanuvõimet ja immuunsüsteemi, seetõttu meie oma klubis külastajatelt mitte mingisugust kohustuslikku tasu ei küsi. Eeldame, et iga külastaja maksab vastavalt oma südametunnistusele,“ selgitab klubi juhataja spordiklubi tööpõhimõtteid.

„Eeldame, et meie klubi külasajad on oma peaga mõtlevad inimesed, kes suudavad ise otsustada, kas nad soovivad treenimisvõimaluse eest tasuda või soovivad seda teha täiesti tasuta,“ selgitab klubi juhataja.

* Ülapilt: Ken Mürk/ERR

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga