SUUR HÄMMING: Tanel Kiik ei pakkunudki seekord kutluuriministri portfelli Koti Toomele!

Koit Toome
56 Shares

MILJONITE EESTLASTE LEMMIKLAULJA ON HÄMMINGUS, ET TANEL KIIKE EI PAKKUNUD TALLE UUESTI KULTUURIMINISTRI KOHTA (FOTO: KAIRIT LEIBOLD/ERR)

Jaanuari keskel, kui hakati kokku panema Kaja Kallase praegust valitsust, otsisid Kesk- ja Reformierakond ministriametitesse sobivaid inimesi.

Paljude poliitikas vähemkogenud inimeste üllatuseks pakkus üks Keskerakonna juhtkuju ja toonane sotsiaalminister Tanel Kiik siis kultuuriministri portfelli miljonite eestimaalaste lemmiklauljale Koit Toomele.

Toona, jaanuaris, lükkas Koit Toome ootamatult tulnud pakkumise siiski tagasi. „Korraks võtsin ka mõtlemiseks aega, et pere ja tuttavatega arutada,” meenutas menukas muusik ning lisas, et otsustas lõpuks siiski pakkujat komplimendi eest tänada ning senist karjääri jätkata.

Seda üllatavam oli Koit Toome jaoks uudis, et tagasi astunud kultuuriminister Anneli Oti asemel ei pakkunud Keskerakond kultuuriministri kohta talle, vaid laiema üldsuse jaoks täiesti tundmatule Tiit Terikule.

Toome tunnistas, et ta salamahti lootis ta siiski, et Tanel Kiik helistab ka seekord talle ja palub uuesti kultuuriministri kohta.

„Eks ma oma sügaval südamel ikka lootsin, et ka seekord teeb Tanel Kiik mulle ootamatu ja üllatava kõne ning pakub seda ministrikohta uuesti mulle. Hoidsin terve päeva oma mobiili käepärast, et oleks ha mugav kohe Tanel Kiige kõnele vastata. Aga millegipärast Tanel Kiik seekord mulle ei helistanud,“ on Toome sügavas hämmingus.

Toome selgitas, et eelmisel korral põhjendas Kiik talle kultuuriministri koha pakkumis nii öelda „kastist välja“ mõtlemisega. Miljonite eestlaste lemmiklaulja arvates oleks Keskerakond võinud oma kastist välja mõtlemist ka seekord jätkata ning talle uuesti seda kohta pakkuda.

“Minu arvates oleks olnud loogiline, et Tanel Kiik oleks pakkunud ka praegu kultuuriministri kohta esmalt mulle. Traditsioonid maksavad ka midagi,” soovis Toome praegusele tervise- ja tööministrile meelde tuletada traditsioonide tähtsust poliitikas.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga