SUUR PETTUMUS: Miks pole Kaja Kallase valitsuses mitte ühtegi geid, afro-eestlast, isegi mitte ühtegi lätlast?

kaja kallas valitsus
193 Shares

KAJA KALLASE VALITSUSSE EI KUULU MITTE ÜHTEGI GEID EGA MUSTANAHALIST AFRO-EESTLAST (FOTO: MARTIN AHVEN)

26. jaanuaril astus ametisse Kaja Kallase juhitav uus valitsus. Ajalukku läheb see valitus sellega, et esmakordselt kuulub viieteistkümnest ministrikohast lausa seitse naistele.

Praeguseks on esmane eufooria uuest valitsusest vaibunud ning juba on kõlanud ka esimesed kriitikanooled. Näiteks Eesti LGBT kogukonna eestvedajad on pettunud, kuna uute ministrite seas pole mitte ühtegi LGTB-kogukonna esindajad.

Palju pettunuid

“Vähemalt avalikult pole mitte ükski praeguse valitsuse liige tunnistanud ennast gaiks või trans-seksuaaliks,” süüdistab üks LGTB kogukonna aktiviste.

Samuti pole uue valitsuse koostamise põhimõtetega rahul Eesti mustanahaliste afro-eestlaste kogukonna esindajad.

“Miks pole uute ministrite seas mitte ühtegi mustanahalist ministrit?” küsib juba mitmendat aastat Tallinas toidukullerina töötav afro-eestlane.

“Eestist elab mitusada mustanahalist afro-eestlast, kelle probleemid oleks kindlasti väärinud esindamist vabariigi valitsuse tasemel,” selgitab afro-eestlane.

Kollane kaart Kaja Kallasele

“Tore, et uues valitsuses on varsematest suurem naiste osakaal. Aga sellest ei piisa! Kogu mustanahaliste afro-eestlaste  kogukond annab Kaja Kallasele esimese suure kollase kaardi selle eest, et Eesti valitsuses puuduvad mustanahalised ministrid.”

Mitmed liberaalsete vaadetega progressiivsed kodanikud heidavad uuele peaministrile ette seda, et kuigi uude valitsusse ei kaasatud mitte ühtegi mustanahalist afto-eestlast, siis vähemalt üks ministriportfell oleks võimud kuuluda mõnele teisest rahvusest ministrile.

„Uus peaminister oleks pidanud vähemalt ühe uue ministri valima mõne Eestis elava vähemusrahva esindaja seast,“ selgitab üks liberaalsete vaadetega kodanik. “Kui Kaja Kallas ei tahtnud nimetada mõneks ministriks venelast, siis oleks tulnud kaaluda mõne teise vähemusrahvuse esindajat.

“Eestis elab tuhandeid ukrainlasi, soomlasi, lisaks teisi rahvusi. Millegipärast kedagi neist ei kaalutud ning nüüd ongi Eestil usu valitsus, mille koosseisu ei kuulu ei venelast, soomlast ega isegi mitte ühte sõbralikku lätlast!“ on liberaalide esindaja sügavalt pettunud.

Hea Abiratta lugeja! Anna meile kommentaarides teada, mida arvad sina uue valitsuse koosseisust? Kas lisaks suurele naiste osakaalule peaks uude valitsusse kuuluma ka mustanahaliste ja LGTB-kogukonna esindaja?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga