SUUR PETTUMUS: Valitsus on rahvas pettunud – ei ühtegi uut skandaali

0 Shares

Murelike nägudega valitsuse liikmed peale hommikust koosolekut
(Foto: valitsus.ee, ERR)

Täna hommikul kogunes Stenbocki majas oma regulaarsele kokkusaamisele Vabariigi hetkel veel ametis olev valitsus. Peale koosolekut väljusid ministrid koosolekuruumist üsna tusases tujus ja murelike nägudega.

Valimised on läbi, uus Riigikogu valitud ja esmapilgul võib tunduda, et nüüd ei ole praegusel valitsusel muud muret, kui vaikselt tiksuda uue valitsuse ametisse astumiseni.  Seetõttu uurisime peaminister Jüri Rataselt, millest on põhjustatud tema murelik nägu

Möödunud on juba pool töönädalast ja ei ühtegi suurt skandaali

“Täiesti uskumatu, mis toimub! Õigemini, mida ei toimu. Täna on juba kolmapäev ehk kesknädal, aga meil pole selle nädala jooksul olnud veel ühtegi normaalset skandaali. Kas te kujutate ette, et pool töönädalast on kohe-kohe möödas, aga mitte mingit skandaalhõngugi!” kommenteeris oma meeleolu peaminister.

“Juba pool nädalat käib tavaline igapäevane rutiinne tiksumine ja ei ühtegi skandaali! Mitte skandaali poegagi! Tundub, nagu oleks valmiste lõppemisega kogu elu vabariigis seisma jäänud. Ei tohi loota ainult sellele, et küll mõni poliitik või sportlane päästab olukorra. Iga inimene peab ka ise pingutama.”

Peaminister jätkas hoogsalt: “Viimasel ajal läks meil õnneks, toimus järjest mitu skandaali. Suur tänu Rainer Vakrale plagiaadiskandaali eest! Suur tänu Mailis Repsile Kohtla-Järve kooli sulgemise skandaali eest! Peale seda kohe suusatajate dopinguskandaal, suur tänu skandaali segatud suusatajatele! Süsteem toimis, ei mingeid probleeme – nii kui üks skandaal läbi, tuli kohe järgmine peale. Aga selle nädalal- pool töönädalat  läbi ja täielik vaikus.”

Hetkel on valitsus pettunud rahvas, mitte rahvas valitsuses

“Väljendan hetkel valitsuse ühist seisukohta – kui tavaliselt on ikka nii, et rahvas on pettunud valitsuses, siis praegune valitsus on väga pettunud Eesti rahvas! Kuidas on võimalik, et tervelt kolme päeva jooksul ei suuda inimesed tekitada mitte ühtegi tõsiseltvõetavat skandaali? Me pidevalt kirume oma poliitikuid, et need ei tee mitte midagi. Praegu peame me kogu rahvana ise endale otsa vaatama. Hetkel toimuv on tõsine mõttekoht igale ühele meist…“ oli peaminister hämmeldunud.

„Kuidas saab rahvas nõuda valitsuselt ja poliitikutelt pingutamist, kui see sama rahvas ise ei pinguta üldse? Kas tõesti peavad ainult poliitikud pingutama ja vaeva nägema?” jättis peaminister õhku mitu küsimust.

Skandaalide puudumisel on ohtlik, rahvas võib hakata huvituma valitsuse tegemistest

Abiratta küsimusele, miks on vaja üldse mõnda uut skandaali ning kas poleks parem kõigile, kui igapäevane elu kulgeks skandaalivabalt, vastas peaminister:

“Ei, ei, skandaalivaba elu on ohtlik. Kui skandaale pole, siis võib rahvas  puht igavusest hakata tundma huvi selle vastu, millega valitsus tegeleb. Isegi hullem, võidakse huvi tunda selle vastu, millega me ei tegele! Sest neid valdkondi, millega me praeguse valitsuse ajal pole jõudnud tegeleda, on oi-oi kui palju.”

Sellel hetkel katkestas Jüri Ratas  oma kommentaarid, sest pidi kiirustama Kadriorgu, kuna president Kersti Kaljulaid oli täna enda juurde kutsunud erakondade esindajad. Tõenäoliselt soovib ka president teada, miks pole selle nädalal esile kerkinud veel ühtegi suuremat skandaali.

Hea Abiratas.ee lugeja, äkki oskad sina anda valitsusele nõu, kust võiks alguse saada järgmine suurem skandaal. Või ehk suudab mõni meie lugeja ise ühe uue korraliku skandaali tekitada?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga