SÜVARIIK TEGUTSEB: Siseminister Mart Helme kabinetti riputati öösel uus foto presidendist

Mart Helme, Kersti Kaljulaid
0 Shares

Sellise uue foto president Kersti Kaljulaidist oli Süvariik riputanud öösel salaja minister Mart Helme kabineti seinale.
(Foto: Süvariik)

Nädala alguses tuli ilmsiks, et Martin Helme on maha võtnud oma kabineti seinalt president Kersti Kaljulaidi ametliku portree, mis traditsiooniliselt ministrite või kõrgemate riigiametnike kabinettides seinu ehib.

Neljapäevasel (09.05.2019) valitsuse pressikonverentsil kommenteeris siseminister Mart Helme teemat järgmiselt: „Ma ei tea, minul ripub kabinetis endiselt.” Kui talle lisati, et Martin Helme  võttis selle kuuldavasti oma kabinetist maha, märkis ta: “Võib-olla Martin võttis maha, ma ei tea. Ma pole tema kabinetis käinud.” Presidendi suhtes oli Helme tänasel pressikonverentsil läbivalt kriitiline, ent sõnastuses leebem kui nädalakese ees. “Kui tõmmatakse selga kummalised pusad ja marsitakse Vabariigi valitsuse kinnitamiselt välja, ausalt öeldes – mul kodanikuna on õigus olla selle suhtes kriitiline!”

Ministrite Helmede reede hommikune ebameeldiv üllatus

Suur oli Mart ja Martin Helme üllatus, kui täna hommikul tööle saabudes rippus nende mõlemi kabineti seinal uhiuus foto president Kersti Kaljulaiust.

Siseminister Mart Helme presidendi uue portreefoto ees.
(Foto: Süvariik)

Siiani on selgusetu, kes ja millal need uued fotod ministrite kabinetiseinale riputas.

„Olen kindel, et siin on mängus Süvariigi käsi!“ oli Mart Helme lakooniline kommentaar. “Ei ole just kõige meeldivam reede hommik minu elus, aga elame üle!” Pikematest selgitustes siseminister Helme keeldus.

Martin Helme lisas omalt poolt: „Mida päev edasi, seda rohkem me avastame, kui sügavale on Süvariik oma karvased kombitsad ajanud. Pole hullu, meie tööd ei karda, küll need ministeeriumid ka varsti Süvariigist puhastatakse!“

Hea Abiratas.ee lugeja, anna meile teada kes sinu arvates võis need uued fotod ministrite Helmede kabinetiseinale riputada?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga