SUVEUUDISED: Ka sellel suvel tuleb Pärnu rannas kanda ujumisrõngast

525 Shares

SELLINE VAATEPILT AVANES PÄRNU RANNAS ÜLEEILE – VALDAV OSA RANNALISI TÄITIS ILUSASTI UUSI NÕUDEID JA KANDIS RANNAS VIIBIDES UJUMISRÕNGAST. (FOTO: KAIFOLOG.RU)

Seoses kuumade ilmade saabumisega tuletab Pärnu linnavalitsus kõigile inimestele meelde, et alates 20. juunist tuleb Pärnu rannas kanda kogu aeg ujumisrõngast.

Saabuvaks nädalavahetuseks lubatakse tõeliselt ilusat rannailma – sünoptikud prognoosivad säravat päikest ja õhutemperatuuriks ligi 30 soojakraadi. Nii soojad suveilmad lausa kutsuvad inimesi Pärnu randa päikest nautima, meres suplema ning lihtsalt lõbusalt aega veetma.  Samas pole paljud rannalised – nii pärnakad ise kui külalised kaugemalt – kursis, et võrreldes eelnevate suvedega on muudetud Pärnu rannas viibimise reegleid.

Uued reeglid kehtivad juba alates 20. juunist

Et vähendada rannaliste riski sattuda merevees sulistades uppumisohtu, otsustas Pärnu linnavalitsus kehtestada alates 20. juunist uued reeglid kõigile Pärnu ranna külastajatele. Nimelt kehtestas linnavalitsus oma määrusega, et kõik Pärnu randa külastavad inimesed peavad rannaalal viibides kandma kogu aeg ujumisrõngast. Ujumisrõngas tuleb endale ümber panna rannaalale saabudes ning külastajad on kohustatud seda kandma kogu rannas viibitud aja jooksul, sealhulgas ka vette minnes.

Ujumisrõnga kandmise kohustus kehtib kõigile ranna külastajatele – nii lastele kui täiskasvanutele.

Eesmärgiks uppumissurmade vältimine

Uue määruse kohaselt tuleb ujumisrõngas endale ümber panna ranna territooriumile saabudes ning kanda seda kogu rannas viibimise aja vältel, sõltumata sellest, kas külastaja plaanib minna ka merevette või mitte.

Varasematel aastatel on esinenud juhtumeid, kus osad rannalised, kes saabusid randa esialgselt ainult päevitama, mõtlesid rannas olles ümber ja otsustasid siiski ka merre ujuma minna. Ja alles vees olles märkasid, et nende isiklik uppumisohu vastu aitav ujumisrõngas on koju ununenud. Et vältida taoliste hajameelsete rannakülaliste riski sattuda uppumisohtu, tulebki sellel suvel kohe randa saabudes endale ümber panna ujumisrõngas.

Nii randa kui ka rannaalale toovate teede otsa paigaldatakse tahvlid vastava meeldetuletusega
(Foto: URMAS LUIK/PRNPM/EMF)

Tänu uutele nõuetele saavad vanemad laste jälgimise ajal muretult karastavaid jooke nautida

Uue nõude kehtestamisel peeti silmas ka lapsi – kui koheselt randa saabudes panna lastele ümber ujumisrõngas, siis pole vanematel hiljem vaja muretseda, kui laps mänguhoos vette satub. Tänu last ümbritsevale ujumisrõngale võivad vanemad rahumeeli samal ajal külma õlut või siidrit nautida.

Külastajate informeerimiseks paigutatakse rannaala algusesse infotahvlid meeldetuletusega, et rannaalal viibides on kohustuslik kanda ujumisrõngast.

Tegutsevad ka ujumisrõngaste laenutuspunktid

Nende rannakülastajate tarbeks, kellel mingil põhjusel on oma ujumisrõngas koju ununenud, avatakse ujumisrõngaste laenutuspunktid – üks laenutuspunkt hakkab paiknema rannahoone linnapoolses otsas ja teine laenutuspunkt promenaadi Pärnu surfiklubi poolses otsas.

Pärnu linnavalitsus palus kõigi rannakülastajate mõistvat suhtumist uutesse reeglitesse, sest linnavalitsus ei soovi kehtestada mitte ühtegi reeglit või kohustust lihtsalt niisama oma lõbuks. Kõik taolised reeglid on kehtestatud ainult selleks, et tagada rannakülalistele ohutu ja meeldiv suvi Pärnu rannas.

Et tagada uute reeglite täitmine, hakkavad rannaalal ringi liikuma ka vastavad rannainspektorid, kes jälgivad ujumisrõnga kandmise kohustuse täitmist ning vajadusel trahvivad nõuete rikkujaid.

Hea lugeja! Anna meile kommentaarides teada, mida arvad sina P’rnu rannas viibimise uutest reeglitest? Kas sinu arvates on põhjendatud nõue kanda ujumisrõngast kogu rannas viibimise aja jooksul? Või on Pärnu linnavalitsus vindi veidi üle keeranud?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga