Swedbank asendab töötajate suvepäevad Tartu Maratoniga

0 Shares
Juba veebruaris näeb Tartu Maratoni stardis kogu Swedbanki töökat kollektiivi
(Foto: Tarmo Haud)

Alles hiljuti kirjutasime sellest, et Swedbanki juht Robet Kitt treenib usinalt Otepää Ironman triatloniks. Nüüd on meieni jõudnud uudis, et sooviga edendada Swedbanki töötajate sportlike eluviise, asendab Swedbank oma igasuvised suvepäevad Tartu Maratoniga ning kõikidel pangatöötajatel on kohustus osaleda veebruaris Tartu Maratonil.

Suvepäevade asemel Tartu Maraton

Antut teemat kommenteeris meile vastutulelikult panga PR-töötaja: “Nojah, tekkis selline mõte. Mõtlesime, et miks peab Robert Kitt üksinda higistama ja kõvasti treenides Otepää Ironmaniks valmistuma, kui samal ajal teised pangatöötajad suvepäevadel lõbutsevad. Selle asemel võiks kõik meie töötajad pöörata senisest rohkem tähelepanu sportlikele eluviisidele. Seetõttu otsustasimegi, et alates käesolevast aastast me enam suvepäevi ei korralda. Selle asemel on kõigil töötajatel kohustus läbida Tartu Maratoni distants”.

Panga PR-esindaja oli rõõmus veel selle üle, et maraton toimub puhkepäeval – nii ei lähe mitte ühelgi töötajal tööpäev kaduma.

Põhjuseta puudujad peavad töötama nädalavahetuse tasuta

Kuna kõigi töötajate füüsiline vorm ei pruugi võimaldada täispika maratonidistantsi läbimist, siis sellel ja veel järgmisel aastal on lubatud piirduda ka ainult poolmaratoni läbimisega. Aga alates ülejärgmisest aastast aktsepteeritakse ainult täispika maratoni läbimist. Maratonilt puudumine on lubatud ainult väga mõjuval põhjusel. Põhjuseta puudumisel peavad puudujad töötama ühe nädalavahetuse tasuta.

Maratoni toitlustuspunktides esineb nublu

Panga PR-töötaja lisas veel, et teha maratonidistantsi läbimine töötajatele meeldivamaks, siis sellel aastal on kutsutud maratoni trassi äärde töötajatele esinema eelmise aasta staarartist nublu. “Jah, et maratoni läbimine liiga üksluine poleks, siis esineb igas toitlustuspunktis kõigile töötajatele nublu ning töötajad saavad talle puhkepausi ajal kaasa laulda. Kui nublu ühes punktis lõpetab, siis paneb temagi suusaad alla, et liikuda pangarahvaga koos järgmisesse vaheajapunkti, kus tuleb kogu kontsert uuesti kordamisele. Ja nii 4-5 korda kuni maratoni lõpuni.”

Tulevikus kutsutakse esinema ainult heas füüsilises vormis olevaid artiste

“Eks edaspidi plaanime kutsuda ka teisi artiste. Kuna artist suusatab koos pangatöötajatega, siis, peamine kriteerium saab olema artisti sportlik vorm. Näiteks Tanel Padar või Liis Lemsalu, kelle heas füüsilises vormis pole kahtlust. Samas näiteks Jaan Pehki esinema kutsumine on ikka väga kahtlane,“ kommenteeris panga PR-esindaja.

Et pangatöötajad maratonidistantsi ikka vapralt vastu peaksid, siis pakutakse igas vaheajapunktis kõigile pudel Häädemeeste mineraalvett ja Muhu pagarite poolt küpsetatud vegan leiba.

Maratoni pealtvaatajatele pakutakse soodushinnaga pangatooteid

Koos suurepäraase sportliku päevaga ei unusta pank siiski ka oma põhitegevust. „Selles mõttes on Tartu maraton suurepärane võimalus ühendada meeldiv kasulikuga – see tähendab puhata ja töötada samal ajal. Näiteks on plaanis, et osad maratonil osalevad töötajad hakkavad trassi äärde kogunenud pealtvaatajatele müüma elukindlustust, madala intressiga kodulaenu ning liitumist pensionisammastega,“ kommenteeris lõpetuseks panga esindaja.

LOE SEOTUD LUGU: Swedbanki juht Robert Kitt treenib Ironmaniks valmistudes eelkõige pöidlalihasei

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga