TÄIELIK SUUNAMUUTUS: Neljarealiste maanteede asemel tulevad neljarajalised suusatrassid

Suusarada
29 Shares

PILDIL ON ESIMENE KATSELÕIK UUEST TALLINN-TARTU MAANTEEST. HETKEL ON KAASAEGNE SUUSARADA VALMIS VASAKPOOLSEL TEEPOOLEL, JÄRGMISES ETAPIS ASENDATAKSE PRAEGUNE ASFALTKATTEGA TEEPOOL SAMUTI KORRALIKU SUUSARAJAGA.

Eile toiminud valitsuse 2022-2025 eelarvestrateegia arutelul otsustas valitsus teha täieliku kannapöörde siseriiklike transpordiühenduste arengukavas.

Valitsuse otsuse kohaselt loobutakse edaspidi neljarealiste maanteede arendamisest suuremate linnade vahel, nende asemel ehitatakse 4  sõidurajaga kvaliteetsed suusatrassid.

Valitsuse otsus puudutab praeguseid Tallinn-Pärnu, Tallinn-Narva ja Tallinn-Tartu maanteetrasse, mis kaovad järgmise 3-5 aasta jooksul ning asendatakse kvaliteetsete kaasaja normidele täielikult vastavate suusaradadega.

Kui varasematel aastatel on maanteetranspordi arengu eesmärgiks olnud neljarealiste maanteede väljaehitamine eelpoolnimetatud suundadel, siin nüüd otsustas valitsuse kõik need plaanid lõpetada. Samuti peatatakse koheselt kõik nendel maanteedel juba alustatud pooleliolevad ehitus- ja arendustööd.

Selle asemel ehitatakse järgneva 3-5 aasta jooksul antud põhitrassidele välja kvaliteetsed 4-realised suusarajad nii, et mõlemas suunas hakkab olema 2 suusarada: 1 rada klassikastiilis ja 1 rada vabastiilis suusatajatele.

Valitsuse otsust ajakirjandusele kommenteerinud justiitsminister Maris Lauri selgitas, et käesoleva otsusega soovib valitsus viia ellu mitu eesmärki korraga.

„Esiteks teeme väga pika sammu planeeritud rohepöörde eesmärkide täitmisel,“ selgitas Lauri. „Selle sammuga kaovad nendelt maanteedelt igapäevaselt seal sõitvad ja oma heitgaasidega loodust reostavad tuhanded autod.“

Sellised hakkavad tulevikus välja nägema Tallinn-Tartu, Tallinn-Pärnu ja Tallinn-Narva neljarealised suusamaanteed: mõlemas suunas on tee välimises ääres korralik klassikajälg ja tee keskel mõlemas suuanas lai rajaosa vabastiili kasutajatele.

“Teiseks avardab uute suusatrasside lisandumine kordades meie tervisesportlaste võimalusi, et valmistuda ja koguda vormi iga-aastaseks Tartu maratoniks. Kaua meie suusaharrastajad ja tervisesportlased ikka neid Nõmme ja Kääriku paari kilomeetriseid ringe lõpmatuseni läbida suudavad?” lisas Lauri.

„Lõpuks kõige olulisem põhjus – kogu plaani lihtsus ja odavus! Suusatrasside rajamise plaan on kordades odavam kui neljarealiste maanteede väljaehitamine. Natuke lund tasaseks lükata ja aeg-ajalt rajamasinaga rada sisse sõita ja ongi suusatrassid trass valmis.“

„Tänu neljarealiste maanteede ehitusest loobumisele saab valitsus suunata kogu selle raha edaspidi palju olulisema Rail Baltica väljaehitamiseks!“ rõõmustas Lauri.

Hea Abiratta lugeja! Palume Sinu abi oma tegevuse jätkamiseks. Kliki siia ja toeta meid! Iga euro loeb!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga