TÄIENDAV KOROONAPIIRANG: Valitsus otsustas piirata Irja Lutsari esinemisi televisioonis!

Irja Lutsar
309 Shares

KUIGI IRJA LUTSARI ESINEMISI ON MEELDIV VAADATA, SIIS IGAL ASJAL OLGU PIIR! (FOTO: ERR.EE)

  • Alates laupäevast lubatakse Eesti telekanalitel näidata Irja Lutsari koroonateemalisi kommentaare maksimaalselt 10 minutit 24 tunni jooksul!
  • Täiendavad piirangud kehtestati ka koroonateemaliste uudiste kajastamisele trükiajakirjanduses

Kuna nakatumisnäit koroonaviirusesse Eestis üha kasvab, otsustas valitsus kehtestada täiendavad piirangud meelelahutuskanalitele, et piirata koroonateemaliste uudiste levitamist.

Valitsus kehtestas täiendavad koroonapiirangud meelelahutuskanalitele, eelkõige televisiooni ja raadiokanalitele. Väiksemal määral puudutavad täiendavad piirangud ka ajakirjandusväljaandeid.

Alates laupäevast on meelelahutuskanalitel lubatud edastada koroonateemalisi uudiseid maksimaalselt 20 minutit ööpäevas.

Samuti piiratakse Irja Lutsari esinemisaega Eesti telekanalites – uue piiranguga on igal telekanalil lubatud näidata Irja Lutsari koroonateemalisi kommentaare maksimaalselt 10 minutit ööpäevas.  

“Kõigi poolt armastatud viroloogiaspetsialisti Irja Lutsari esinemisi televisioonis on alati meeldiv kuulata,” selgitas uut piirangut sotsiaalminister Tanel Kiik. “Aga igal asjal on piir. Ka headel asjadel! Kui head asja saab liiga palju, siis inimesed tüdinevad sellest. Inimesed on lihtsalt väsinud erinevatest põhjalikest koroonaviirust puudutavatest kommentaaridest, muu hulgas ka Irja Lutsari selgitustest.”

“Selles tulenevalt otsustasime valituses, et seame Irja Lutsari esinemistele televisioonis vastavad piirangud,” lisas Tanel Kiik. “Piltlikult öeldes on alates laupäevast Irja Lutsariga nagu C-vitamiiniga – doseerime seda küll igapäevaselt, aga täpselt nii palju kui on mõistlik.”

Valitsus kehtestas tähendavad piirangud ka trükiajakirjandusele. Laupäevast alates on trükiajakirjandusel lubatud avaldada koroonateemalisi uudiseid ja kommentaare maksimaalselt 10% lehe mahust.

Uute piiranguga soovib valitsus vähendada negatiivsete meeleolude kajastamist ajakirjanduses. Samuti loodab valitsus, et tänu uutele piirangutele suureneb positiivse infovoo hulk nii ajakirjanduses kui tele- ja raadiokanalitel.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga