Täiendavad abinõud vaktsineerimiseks: kes pole jõuludeks vaktsineeritud, jõuluvanalt kingitust ei saa!

Jõuluvana
39 Shares

JÕULUVANAL TULEB NÜÜD VÄLJA MÕELDA, MIDA TEHA MITTEVAKTSINEERITUTELE MÕELDUD KINKIDEGA, MIDA NEILE NÜÜD ÜLE ANDA EI SAA (FOTO: ISTOCKPHOTO.COM)

Tänasel pressikonverentsil teatas valitsus, et täna Eesti Vabariik sõlmis täna koostöölepingu Jõuluvanaga. Lepinguga sätestatakse, et need inimesed, kes pole jõuludeks vaktsineeritud, selle aastal Jõuluvanalt kingitust ei saa.

Tervise- ja tööminister Tanel Kiige selgitusel ei pruugi selline meede meeldida, kuid oleme pandeemia hädaolukorras, intensiivravi osakonnad täituvad. Kiige sõnul peab valitsus praeguses olukorras kasutama kõiki võimalikke vahendeid, et tõsta vaktsineeritute arvu.

Vaktsineerimata inimesed peaksid seetõttu olema valmis selleks, et nende jõulude ajal nad kuuse alt neile mõeldud kingitusi ei leia.

Jõuluvanaga sõlmitud lepingus on fikseeritud, et sellel aastal toob Jõuluvana kingitused ainult neile 12-eluaastast vanematele inimetele, kes saavad vähemalt esimest korda vaktsineeritud hiljemalt 24. detsembriks.

Kõik alla 12-aastased lapsed saavad kingituse igal juhul, ka siis, kui nad pole jõudnud lasta ennast vaktsineerida.

Samuti on kingisaajate nimekirja jäetud ka inimesed, keda ei saa vaktsineerida meditsiiniliste vastunäidustuste tõttu vaktsineerida.

Kõigil ülejäänud hetkel veel mittevaktsineeritud inimestel, kes on vanemad kui 12 aastat, jääb valida – kas lasta ennast vaktsineerida hiljemalt 24. detsembriks või jääda selle aastal jõulukingita.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga