TALLINN HOOLIB: Linnahalli rajatakse kodutute orkestrite varjupaik!

Linnahall
254 Shares

KAITSEVÄE ORKESTRI MURED ON VÄHEMALT AJUTISELT MURTUD, SEST NAD SAAVAD EDASPIDI ELADA LINNAHALLI RAJATAVAS KODUTUTE ORKESTRITE VARJUPAIGAS (FOTO: MAREIANNE LOORENTS)

Tallinna linnavalitsus teatas, et Tallinna rajab praegusesse Linnahalli varjupaiga kodututele orkestritele.

Linnavalitsuse selgitusel on pealinnal praeguse Linnahalli näol olemas suurepärane koht, kus võiksid omale ajutise ulualuse leida kodutud orkestrid.

Linnavalitsuse hinnangul oleks Linnahall suurepärane koht kodutute orkestrite varjupaiga rajamiseks, sest seal on olemas kõik vajalikud harjutusruumid, aga samuti ka kontserdisaal orkestritele vajalike pidulike esinemiste korraldamiseks. Lisaks on Linnahalli koridorid ja fuajeed piisvalt ruumikad, et kodutud orkestrid saaksid seal harjutada marssimist ja erinevaid liikumisi.

Kuigi Linnahall seisukord ei ole hetkel kiita, siis esialgse hinnangu kohaselt piisab 4-5 miljonist eurost, et teha ära vajalik sanitaarremont, peale mida saab Linnahalli hakata kasutama kodutute orkestrite varjupaigana.

Linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul on viimase paari nädala jooksul sagenenud teated selle kohta, et pealinnas on kohe-kohe jäämas kodutuks mitu orkestrit. Näiteks tõi linnapea Kaitseväe orkestri ja Politsei- ja Piirivalveameti orkestri, keda ähvardab lähiajal kodutuks jäämine.

Linnapea hinnangul võib olla kindel, et seoses riiklike kärpeplaanidega kasvab lähiajal kindlasti kodutuks jäävate orkestrite, ansamblite või muude muusikaliste kollektiivide arv. Et pakkuda praegustele ja tulevastele kodututele orkestritele pelgupaika, otsustaski linnavalitsuse rajada neile Linnahalli varjupaiga.

„Juba Eesti vabariigi sünniaastal alguse saanud traditsiooni, sümboolset väärtust ja osa meie muusikakultuurist ei tohi kergekäeliselt kaotada,“ kirjutas Kõlvart sotsiaalmeedias.

„Ka kohalikel omavalitsustel seisavad ees raskemad ajad, aga pealinnana oleme valmis riiklikult olulisi traditsioone toetama. Arutasime kolleegidega ja oleme valmis pakkuma kodututele orkestritele ajutist pelgupaika linna poolt rajatavas varjupaigas, võimaldades muusikutel oma põhitegevusega jätkata,“ märkis linnapea.

Kõlvart selgitas, et kodutud orkestrid võivad jääda uude rajatavasse varjupaika nii kauaks, kuni nende praeguste omanike eelarve kosub. Siis on Tallinna linn loomulikult valmis varjupaigas viibiva orkestri loovutama tagasi nende varasemale peremehele või ka hoopis täiesti uuele peremehele.

Hea Abiratta lugeja! Palume Sinu abi oma tegevuse jätkamiseks. Kliki siia ja toeta meid! Iga euro loeb!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga