TALLINN TOETAB: Linnavalitsus hakkab abivajajatele jagama tasuta odavat elektrit!

Tallinn aitab
60 Shares

VARASEMATEL AASTATEL ON TALLINNA LINN AIDANUD OMA ELANIKKE TASUTA TALVEKARTULI JA KÜTTEPUUDEGA, SELLEL AASTAL JAGATAKSE LINNAELANIKELE TASUTA ODAVAT ELEKTRIENERGIAT (FOTO: TALLINNA LINNAVALITSUS / RAFAEL HENRIQUE / SCANPIXS)

Kui varasematel aastatel jagas Tallinna linn vähekindlustatud linnaelanikele tasuta talvekartuleid ja küttepuid, siis sellel aastal hakkab Tallinn jagama vähekindlustatud elanikele odavat elektrienergiat.

Linnavalitsuse esindaja selgitsusel ei saanud Tallinna linnavalituses praegu, kui elektrienergia hind püstitab iga päev uue hinnarekordi, jääda lihtsalt kõrvalvaatjaks. Selle tulemusena valmis linnavalitsusel konkreetne plaan hakata jagama majanduslikus kitsikuses olevatele peredele odavat elektrienergiat.

Odav elektrienergia on ette nähtud tänavu toimetulekutoetust saanud peredele. Kuni 20. oktoobrini saavad niisugused pered end linnaosade hoolekandeosakondades täiendava odava elektri saamiseks arvele võtta.

Linnavalitsuse esindaja ütles, et iga end registreerinud pere saab 400 kWh ehk ligi 50 euro väärtuses odavat elektrit.

Odava elektrienergia  peredele välja jagamise detailid on hetkel väljatöötamisel, kõigi eelduste kohaselt saavad vähekindlustatud pered neile eraldatava odava elektri kätte novembris ja detsembris Tallinna linnavalitsusest.

Linnavalitsuse esindaja kinnitas, et linn on varunud suveperioodidel piisavalt palju odavat elektrit, et seda jätkub kuni 5000 perele. Vähekindlustatud perede aitamine odava elektrienergiaga läheb linnale maksma ligi 250 000 eurot. See raha tuleb Tallinna reservfondist.

Riigihanke linnavalitsusele odava elektrienergia tarnimiseks võitis Eesti Energia.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga