Tallinna linn hakkab ühistranspordis pakkuma tasuta “külmarohtu”

0 Shares
Tasuta “külmarohu” saamiseks tuleb valideerida reisisaatja juures oma ühiskaart

Seoses ootamatult saabunud külmade talveilmadega otsustas Tallinna Linnavalitsus hakata abistama linna elanikke. Nimelt hakkab linn pakkuma ühistranspordis külmetavatele pealinlastele külmatunde leevendamiseks traditsioonilist külmarohtu – pits viina ja peale hammustamiseks hapukurki. Selleks palkab linnavalitsus ühistrasporti nn. reisisaatjad, kes hakkavad külmarohtu pakkuma.

Linna poolt tallinlastele pakutav “külmarohu” komplekt

Külmarohtu pakutakse ühistranspordis ühiskaardi valideerimisel
Külmarohu komplekti kuulub pits viina ja üks hapukurk. Komplekti saamiseks reisisaatjalt peab reisija olema vähemalt 18-aastane ning valideerima transpordivahendis paiknevas validaatoris oma ühiskaardi. Ja peamine – “külmarohu” komplekt on igale Tallinna elanikule tasuta!

Aktsiooni kommenteeris linnapea Taavi Aas: “Tallinna linn on rasketel aegadel alati oma inimestele appi tulnud. Mäletame veel selgelt kuidas linnavalitsus Edgar Savisaare eestvedamisel linlastele küttepuid ja talvekartulit jagas. Minu juhitud linn ei ole kehvem! Seetõttu jagamegi külmades talveoludes linnarahvale pitsi viina. Juba vanarahvas teadis, et külma puhul saab viinast ikka abi.”  Lõpetuseks ei unustanud Taavi Aas toonitamist: “Ja ärge unustage, kogu see “külmarohi” on kõigile täisealistele tallinlastele tasuta!”

Linn ei ole unustanud ka pensionäre

Loomulikult ei ole linnavalitsus unustanud ka pensionäre – kõigile linna pensionäridele toimetatakse koju vastav hädaabi pakike: pits viina, hapukurk ja leib pekiga. Ka need pakid on linna pensionäridele tasuta.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga