Seoses plaanitava koolipäeva hilisema algusega pikendab Tallinna linn 1 tunni võrra hommikuse liiklusummiku kestvust

95 Shares

HOMMIKUNE UMMIK TALLINNAS PÄRNU MAANTEEL (Foto: Postimees)

Tallinna linn pikendab 1 tunni võrra hommikuse liiklusummiku kestvust
Sotsiaalministeeriumis saab viimast lihvi seaduseelnõu, mis näeb ette, et koolipäeva võib enne kella üheksat alustada ainult hoolekogu nõusolekul.

Antud uudisele reageeris operatiivselt Tallinna Transpordiameti liikluskorralduse osakond, kes kinnitas, et seoses koolitundide varasemast hilisema algusega pikendatakse Tallinnas ka hommikuse liiklusummiku kestvust. Kui varasemalt algasid igahommikused liiklusummikud orienteeruvalt 7:30 paiku ja lõppes 8:30 paiku, siis nüüd on linnal plaan pikendada hommikuste ummikute kestvust orienteeruvalt 9:30-ni.

Liikluskorralduse osakonna juhataja Raivo Rüütelmaa kommenteeris antud teemat järgnevalt: “Kui koolitundide algus lükatakse varasemast 1 tunni võrra hilisemaks, siis kahjuks oleme sunnitud pikendama ka tööpäeva hommikuste liiklusummikute kestvust 1 tunni võrra”.

Ummikus veedetav annab võimaluse vestelda lastega
Tallinna linn hoolib oma elanikest ja seetõttu ei saa võtta inimestelt nende igahommikust ummikus passimise rõõmu. Arvestades tänapäeva kiiret elutempot annavad hommikused ummikud vanematele ja lastele suurepärase võimaluse veeta üheskoos iga päev vähemalt 1 tund autos või ühistranspordis. Selle tunni aja jooksul jõuab lastega vestelda väga paljudel olulistel teemadel.

Alternatiivina on lastel võimalik ummikus veedetud tund või veidi enam kasutada oma koolitööde tegemiseks enne kooli. See annab suurepärase võimaluse õpetada lastele juba varasest east aja efektiivset kasutamist.

Linn kutsub loobuma jalgratastest, et suurendada kvaliteetaega lastega
Lisaks kutsub Tallinna linn ülesse jalgrattureid loobuma oma jalgratastest ja selle asemel kasutama linna ühistransporti või autosid. Rattaga sõites kulub suurem peamine osa vanema tähelepanust ümbritseva liikluse jälgimiseks, mille tõttu jäävad tähelepanuta nende lapsed. Aga soojas autos ummikus istudes on vanematel piisavalt aega, et oma lastele tähelepanu pöörata.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga