Tallinna linnavalitsus võttis vastu Tallinna loomaregistri põhimääruse, mille jõustumisel tuleb registrisse kanda kõik linnas peetavad loomad.
Praegune Tallinna koerteregister nimetatakse ümber Tallinna loomaregistriks.
Abilinnapea Kalle Klandorfi sõnul tuleneb loomaregistri pidamise ülesanne eeskätt loomatauditõrje seadusest, kuid Tallinna registri oluliseks eesmärgiks on koguda ka teavet linnas peetavate loomade kohta ja hõlbustada kaotsi läinud lemmiku tagastamist omanikule.
“Kui Tallinna koerte ja kasside pidamise eeskirja järgi tuleb registrisse kanda üksnes koerad ja kassid, siis uue Tallinna loomaregistri põhimääruse kohaselt kogutakse andmeid ka teiste kodus elavate loomade kohta.“
„Teiste hulgas soovib linnavalitsus saada ülevaadet ka kõigi kodus peetavate hiirte, rottide, kirpude ja prussakate üle,” selgitas Klandorf
Klandorfi sõnul plaanib linnavalitsus peale vastava loomaregistri loomist kõik seal kirjas olevad kodudes elavad loomad varustada vastava kiibiga, et jälgida loomade liikumist ja koguda statistilisi andmeid nende kohta.
Kiibiga on plaanis varustada ka kõik kodudes elavad rotid, hiired, kirbud, lutikad ja prussakad.
Kodus elav loom on seaduse mõistes inimese isiklikus majapidamise elav loom. Määruses käsitatakse koduse loomana ka eriülesannete täitmiseks treenitud looma, keda kasutavad näiteks nägemispuudega inimesed või politsei- ja piirivalveamet.
Kodulooma kiipimise järel saab lisada looma andmed registrisse. Tänavu mai lõpuks oli registrisse kantud 64 185 kodulooma.
Loomaregistri arendamise, hooldamise ja pidamise kulud katab Tallinna linn.