Tallinna linnavalitsus soovib Rataskaevu tänava ümber nimetada Ratta tänavaks

446 Shares

Praegu veel Rataskaevu tänav, aga üsna pea juba Ratta tänav
(Foto: Jennifer Boyer /Flickr)

Tallinna linnavalitsuses on ettevalmistamisel ettepanek, millega soovitakse vanalinnas asuv Rataskaevu tänav nimetada ümber Ratta tänavaks.

Lähemalt jagas Abirattale selgitusi linna avalike suhete direktor Ain Saarna: “Tõepoolest, selline ettepanek on linnavalitsuses ettevalmistamisel. Selle sammuga soovib Tallinna linn näidata üles austust Keskerakonna esimehe Jüri Ratase vastu.”

“Kui võtta praegune valitsuskoalitsioon, siis on olemas Helme tänav Pelgulinnas ja Seedri tänav Nõmmel. Keskerakond on ikkagi peaministri partei ja seetõttu soovib Tallinna linnavalitsus ära märkida Jüri Ratase pikaajalist ja olulist panust nii Eesti Vabariigi kui Tallinna arengusse viimase paari aasta jooksul. Sellest tulenevalt oleme juba tükk aega otsinud sobivat tänavat, mille võiks Jüri Ratase auks nimetada. Lõpuks jäi valik pidama Rataskaevu tänaval,” selgitas Saarna.

Mitu põhjust, miks Rataskaevu tänav on just sobivaim

“On mitu tegurit, mille tõttu Rataskaevu tänav sobib väga hästi, et nimetada see ümber Ratta tänavaks,” lisas Saarna.

“Esiteks asub see meie pealinna südames, meie ilusas vanalinnas.”

“Teiseks, Rataskaevu tänav asub suhteliselt lähedal Stenbocki majale ning nii on Jüri Ratasel mugav teha väike jalutustiir omanimelisel tänaval, kui ta soovib oma pingelise töögraafiku vahelduseks teha väikese jalutuskäigu vanalinnas.”

“Ja kolmandaks, Rataskaevu tänava ümbernimetamisel Ratta tänavaks jääb pool tänava nimest sisuliselt samaks. Seetõttu ei nõua see tallinlastelt erilist ümberõppimist ega meelespidamist,” lõpetas Saarna

Praegune vana kaev asemele rajatakse Ratta monument

Selle kaevu linnavalitsus lähiajal lammutab, asemele on plaanis püstitatada Ratta kuju.
(Foto: mapio.net)

Saarna lisas veel, et Rataskaevu tänava ümbernimetamisel Ratta tänavaks on linnavalitsusel plaanis lammutada ka tänava alguses olev vana kaev ning selle asemele laseb linn püstitada uhke Ratta kuju.

„Linn on juba tellinud Tauno Kangrolt uue kuju projekti. Andsime siin kunstnikule vabad käed selles osas, milline see Ratas peaks olema – kas jalgratas, auto ratas, hammasratas või hoopis mõni muu ratas. Peale seda, kui saame Tauno Kangrolt esialgsed kavandid, kinnitab linnavalitsuse komisjon  lõpliku Ratta kuju variandi, millega kunstnik siis edasi töötab. Oleme veendunud, et tänava algusesse püstitatav Ratta kuju ei jää alla kunstniku varasematele töödele – olgu selleks siis Suur-Karja tänaval olev Korstnapühkija kuju või Tallinna lahte kerkiv Kalevipoja skulptuur,“ selgitas veel Saarna.

Praeguse Ratta tänava uus nimi pole veel selge

Küsimusele, mis saab praegusest Ratta tänavast Järvel, ei osanud Ain Saarna veel konkreetset lahendust pakkuda. “Linn peab praeguse Ratta tänava muidugi samuti ümber nimetama. Kahte ühe nimega tänavat pole Tallinnasse vaja. Milline saab olema praeguse Ratta tänava uus nimi – seda pole veel otsustatud. Kuna see on selline lühikene vähese tähtsusega tänavake, siis oleme mõelnud, et võiks selle ümber nimetada mõne vähem tähtsa poliitiku auks – näiteks Kallase või Laari või miks mitte ka Ossinovski tänavaks,” lõpetas Saarna väikese muigega.

Kokkuvõtteks loodab Saarna, et juba üsna pea saavad tallinlased vanalinnas oleva Rataskaevu tänava asemele Ratta tänava.

Hea Abiratas.ee lugeja, mida arvad sina linnavalitsuse ideest Rataskaevu tänava ümbernimetamisest Ratta tänavaks?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga