Tallinna loomaaed keelab sissepääsu suusariietes külastajatele, sest jääkarudele viidud lume tõttu kardetakse Tartu maratoni fännide laiaulatuslikke protestimeelavaldusi

387 Shares

ÕNNELIKULT VÄRSKET LUND NAUTIV JÄÄKARU FRIIDA EI OSKA AIMATAGI, ET TA ON SATTUNUD KOHALIKE SUUSAFÄNNIDE MEELEPAHA ALLA. (FOTO: INARI LEIMAN)

Tallinna Loomaaed teatas, et alates tänasest, 17. veebruarist, tugevdatakse oluliselt loomaaia turvameetmeid, sest kardetakse tulihingeliste Tartu maratoni fännide demonstratsioone ja meelepaha jääkarude vastu.

Loomaaia turvameeskonnal on kohustus tuvastada loomaia külastajate seast inimesed, kelle käitumises võib tuvastada märke armastusest suusaspordi vastu. Kõiki taolisi loomaia külastajaid käsitletakse potentsiaalse ohuna ning turvameeskonnal on kohustus sellised külastajad transportida koheselt väljapoole loomaia territooriumi.

Eelmise nädala neljapäeval viidi Tallinna Teede AS-i kaasabil loomaaeda mitu autokoormatäit puhast valget lund ning jääkarud Friida ja Aron said oma aedikutesse kõrged lumehunnikud. Mõlemad tõmbasid juba kaugelt ninaga lume lõhna ning kiirustasid kohe püherdama, liugu laskma ja urge kaevama. 

Kahjuks avaldas selline tegevus suurt meelepaha paljudele suusafännidele, kelle arvates oleks tulnud seda lund kasutata Tartu maratoni trassi ettevalmistamiseks.

Eelmise nädala lõpust alates on sotsiaalmeediakanalites levinud suusasõprade üleskutsed, et kõik suusatamisest vähegi hoolivad inimesed tuleksid loomaaeda ning avaldaksid oma meelepaha niigi kasinate lumevarude väärkasutuse vastu. Alates käesolevast nädalast plaanivad maratonifännid korraldada laiaulatuslikud protestimeeleavaldused loomaiaas  jääkarude puuri ees.

Vastuseks suusafännide võimalikele protestiaktsioonidele on Tallinna loomaaia juhtkond omakorda oluliselt tugevdanud loomaaia turvameetmeid:

  • alates tänasest ei lubata loomaaeda külastada suusariietuses;
  • loomaaeda sisenedes ei ole lubatud kaasa võtta suusavarustust;
  • kuni suve alguseni ei lubata loomaeda siseneda inimestel, kes olid ennast registreerunud selle aasta Tartu maratonile;
  • suurendatakse mitmekordselt jääkaru puure turvavate turvameeste arvu.

Vaata videost, kuidas jääkarud Friida ja Aron naudivad neile toodud lund ning kuidas nad värskes lumes püherdavad, liugu lasevad ja urge kaevavad:

https://www.facebook.com/tallinnzoo/videos/819654741845416/?t=11
Video: Tallinna loomaaed

Hakka Abiratta jälgijaks Facebookis (kliki siia!) ja sa oled alati kursis kõige värskema alternatiivse tõega!

One Comment on “Tallinna loomaaed keelab sissepääsu suusariietes külastajatele, sest jääkarudele viidud lume tõttu kardetakse Tartu maratoni fännide laiaulatuslikke protestimeelavaldusi”

  1. Öösel tuleb kehtestada erakorraline seisukord, jälgimaks, et suusafännid – ohte trotsides – lund varastamas ei käiks :/

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga