Tallinna loomaaias sõimas jääkaru külastajaid ebatsensuursete väljenditega

Jääkaru
140 Shares

ÜLDISELT RAHULIK JÄÄKARU RASPUTIN VÕIB ÄRRITUDA, KUI HOOLIMATUD KÜLASTAJAD INGOREERIVAD TEMA PUURI JUURES OLEVAT PALVET TEDA MITTE TOITA

Tallinna loomaaias juhtus eile kurioosne vahejuhtum, kui jääkaru Rasputin, hellitusnimega Raspu, sõimas loomaiaja külastajaid ebatsensuursete väljenditega.

Sündmust pealt näinud külastajate sõnul kasutas Rasputin külastajate aadressil väljendeid nagu „F*cking idiot!“, „Kuradi pervo, kas sa ei oska lugeda?“, „F*ck you, a*hole!”, “Ära topi mulle oma f*cking küpsiseid! Kus on f*cking mesi?“

“Peab tunnistama, et see pole esimene kord, kui midagi sellist juhtub,” selgitas loomaaia direktor Tiit Maran.

„Talitajad on sarnast käitumist täheldanud ka paaril varasemal korral, kui loomaaia külastajad on ignoreerinud jääkarude puuri juures olevat silti „Palun loomi mitte toita“. Tundub, et sellel korral ületasid loomaaia külastajad meie armsa Raspu taluvuse piir, mille peale loom ärritus ja ütleski hoolimatutele külastajatele seda, mida ta neist ja nende käitumisest arvab.“

“Kahjuks võib sellist käitumist mõnikord täheldada vangistuses elavate loomadega, kes on inimestega otseses kontaktis. Tõenäoliselt õppis meie jääkaru need ebatsensuursed väljendid just loomaaia külastajatelt, sest loomaaia töötajad oma igapäevatöös taolisi väljendeid ei kasuta,” selgitas Maran.

Samas viskab Maran kivi ka loomaaia külastajate kapsaaeda. Marani selgitusel on loomade puuride juurde paigutatud infotahvlid, mis selgelt keelavad loomade toitmise. Sellest hoolimata ei järgi paljud külastajad infotahvlil olevaid instruktsioone ja üritavad loomi ikkagi toita või ka lihtsalt narrida.

„Kui külastaja näitab meie loomade suhtes üles lugupidamatust, siis pole ka ime, et mõni meie loomadest võib mõnikord selle külastaja peale ärrituda. Sellisel juhul on mõni krõbedam väljend, mis taolise ebaviisaka külastaja poole teele saadetud, igati asjakohane,“ selgitas Maran.

Loomaaia direktori selgitusel võib arvata, et roppusi ja ebatsensuurseid väljendeid võis jääkaru Raspu õppida Inglismaa Yorkshire Wildlife loomapargis, kust ta elas enne Tallinna loomaaeda saabumist.

Seda versiooni toetab asjaolu, et jääkaru Raspu teab hulgaliselt inglise keelseid ebatsensuurseid väljendeid ning tõenäoliselt õpetasid neid talle just Yorkshire loomapargi pahatahtlikud külastajad.

Hea Abiratta lugeja! Palume Sinu abi oma tegevuse jätkamiseks. Kliki siia ja toeta meid! Iga euro loeb!

* Ülafoto: pixabay.com

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga