Tallinnas avaldati meelt ravikanepi, ravialkoholi ja ravitubaka legaliseerimiseks

Ravikanep - meeleavaldus
76 Shares

EILSEL PROTESTIAKTSIOONIL NÕUTI ERINEVATE RAVIOTSTARBELISTE AINETE LEGALISEERIMIST

Eile avaldati Tallinnas Tammsaare pargis meelt raviotstarbelise kanepi, alkoholi- ja tubaka legaliseerimiseks toetuseks. Eestimaa Kanepisõprade Seltsi poolt korraldatud üritusel nõuti raviotstarbeliste ainete kättesaadavuse tagamist kõigile neile, kellel on meditsiiniline ettekirjutus antud ainete kasutamiseks.

Lisaks koguti aktsiooni käigus allkirju petitsioonile, mille eesmärk on legaliseerida ravikanepi, ravialkoholi ja ravitubaka tarvitamine ning tagada nende raviotstarbeliste ainete kättesaadavus meie kaubandusvõrgus 24 tundi ööpäevas.

“Ravikanepi-, ravialkoholi- ja ravitubakaturg tuleb tuua päevavalgele ja eemaldada allilmalt kriminaalse tulu allikas. Selle asemel, et kingida mustale turule ligi 200 miljonit eurot aastas, tuleb ravikanepi-, ravialkoholi- ja ravitubakamakse koguda legaalselt ja suunata see raha näiteks tervishoidu,” kommenteeris Oskar, üks meeleavalduse korraldajatest.

Samuti meeleavalduse korraldusega seotud Pille sõnas: “Iga nädal kuuleme uudistes, et järjekordses riigis on legaliseeritud ravikanep, ravialkohol ja ravitubakas. On aeg legaliseerida need ained ka Eestis!”

Meeleavalduse korraldajate selgituse kohaselt annab ravikanepi, ravialkoholi ja ravitubaka legaliseerimisne mitu positiivset efekti korraga: vähendab oluliselt kuritegevust, suurendaks märgatavalt turismi naaberriikidest ning suurendab riigi maksutulusid.

„Selle asemel, et olla sabassörkijad, võiksime olla suunanäitajaks teistele riikidele,” lisas meeleavaldusel osalenud 18-aastane Markus, kes enda sõnul on tarvitanud raviotstarbelist alkoholi ja ravitubakat juba ligi 3 aastat.

Ravikanepi, ravialkoholi ja ravitubaka legaliseerimise algatus on kogunud juba üle 3000 allkirja ning see saadetakse juba lähiajal edasi arutlemiseks riigikogule.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga