Tanel Kiik: Üllar Lanno pidi lahkuma, et ministeerium saaks talle välja maksta priske preemia

59 Shares

TANEL KIIK JA ÜLLAR LANNO (FOTO: KUVATÕMMISED TERVISEAMETI PRESSIKONVERENTSI VIDEOST)

Terviseameti peadirektor Üllar Lanno andis täna sotsiaalministeeriumile teada oma soovist astuda ametist tagasi. 

Täna kell 12 alanud pressikonverentsil selgitas Lanno ametist lahkumise tagamaid tervise- ja tööminister Tanel Kiik.

Kiige selgitusel oli Lanno sunnitud oma ametist tagasi astuma, et sotsiaalministeerium saaks talle maksta suure preemia erakordselt tubli töö eest Terviseameti juhtimisel.

Kiige sõnul on sotsiaalministeeriumis välja kujunenud kindel traditsioon, et kõigile ministeeriumi haldusalas töötavatele töötajatele makstakse nende lahkumisel suuri preemiaid.

Näiteks tõi Kiik ministeeriumi eelmise kantsleri Marika Priske, kellele maksis ministeerium vallandamise eest tema 6 kuu palga suuruse preemia summas 30 706,80 eurot.

Samuti tõi Kiik näiteks sotsiaalministeeriumi asekantsleri Maris Jesset, kelle erakordselt tubli töö tõttu jättis ministeerium tema ametilepingu pikendamata ning sellest tulenevalt sai Jessele maksta 8 800 eurost tulemustasu.

„Siin on väga selge loogika,“ selgitas Kiik. „Kui ministeerium poleks Prisket vallandanud või poleks Jessega jätnud lepingut pikendamata, siis poleks ministeeriumil olnud võimalik neile tublidele töötajatele preemiat maksta.“

Tänasel pressikonverentsil tunnustas Kiik ka Üllar Lannot tema äkilise lahkumise eest, tänu millele saab ministeerium nüüd ka Lannole lõpuks välja maksta suure preemia ja tulemustasu.

“Mul on väga hea meel, et Üllar Lanno täna tagasi astus. Nüüd saab ministeerium lõpuks ometi ka temale välja maksta priske preemia ja korraliku tulemustasu. Oleme ministeeriumis seda hetke, millal saame Üllar Lannole tema preemiad välja maksta, juba tükk aega oodanud,“ rõõmustas Kiik.

Kiige hinnangul ei tohiks mitte kellelgi olla mitte mingisuguseid vastuväiteid sellele, et arvestades kogu Terviseameti tubli tööd viimase paari aasta jooksul, väärib Üllar Lanno oma väljateenitud preemiast igat eurot ja senti.

Hea Abiratta lugeja! Palume Sinu abi oma tegevuse jätkamiseks. Kliki siia ja toeta meid! Iga euro loeb!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga