TEHTUD! Lõpuks ometi täitus Reformierakonna lubadus viia Eesti 5 kallima elektrihinnaga Euroopa riigi hulka

Inimesed tähistavad
48 Shares

REFORMIERAKONDLASED TÄHISTAMAS JÄRJEKORDSE VALIMISLUBADUSE TÄITMIST! (FOTO: ERAKONNA ARHIIV)

Eile täitus üks väga pikaaegne unistus, millega tuli 15 aastat tagasi välja toonane peaminister Andrus Ansip – lõpuks ometi jõudis Eesti viie kallima elektrihinnaga Euroopa riigi hulka.

Taolise suure eesmärgi avalikustas Andrus Ansip, kes 2006. aasta kevadel, kui tutvustas esmakordselt avalikkusele Reformierakonna suurt ideed. Ansip lausus toona, et Eesti v]iks seada sihiks jõuda Euroopa Liidu viie kallima elektrihinnaga riigi hulka.

Andrus Ansipi ja reformierakonna suur unistus täitus eile, kui elektrienergia hind tõusis Eestis esmakordselt üle 1000 euro MWh eest.

Täpsemalt oli Eestis, Lätis, Leedus ja Soomes hind eile konkurentsitult Euroopa kõrgeim. Keskmine 469,03 eurot, miinimum 143.20 ning maksimum uskumatud 1000,07 eurot MWh eest.

Vaata hinnavõrdlust siin:

Allikas: NordPool

Elektrienergia hind Eestis ületas eile mitu korda hinna teistes Euroopa Liidu riikides. Eestis oli elektri hind eile mitu korda kallim kui Norras, Rootsis või Saksmaal, mis on tundud oma kõrge hinnataseme poolest.

Kallile elektrihinnale vaatamata rõõmustas eile enamik Eestimaa elanikke, sest sellega sai täidetud Reformierakonna poolt 15 aasta eest Eestimaa elanikele antud lubadus – Eesti on tõepoolest jõudnud 5 kallima elektrihinnaga Euroopa Liidu riigi hulka.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga