Terviseamet alandas nõudeid uuele juhile: piisab kui ta oskab ise kirjutada trükitähtedega oma nime!

Terviseamet
12 Shares

LOODETAVASTI SUUDAB TERVISEAMETI UUS JUHT KOKKU VEERIDA SELLE PEAHOONE SEINAL OLEVA TEKSTI (FOTO: RAUNO VOLMAR /DELFI)

Kui enne oli terviseameti juhiks kandideerimisel haridusnõudeks vähemalt magistrikraad, siis praeguseks on alandatud uuelt juhilt nõutavat haridustaset.

Konkursi uuendatud tingimuste kohaselt piisab terviseameti uueks peadirektoriks saamisel sellest, kui uus juht oskab oma peaga mõelda.

Samuti on nõutav, et uus terviseameti juht suudaks siiski ise kirjutada oma nime. Kuid piisab, kui ta oskab seda teha trükitähtedega ning nime kirjutades ei tohi ees ja perekonnanimes kokku olla üle 5 tähevea.

Riigikantselei ei näe probleemi, kui terviseameti peadirektoril puudub kõrgharidus. Isegi keskhariduse puudumist ei peeta eriliseks probleemiks .

Riigikantselei kommunikatsiooninõunik Diana Lorents teatas, et terviseametil juhile seatud uued nõuded kehtestas tippjuhtide valikukumisjon ja otsuse tingis soov laiendada võimalike kandidaatide hulka. Ta täpsustas, et kandideerida saavad ja võivad ka akadeemilise kõrgharidusega inimesed.

Lõpetuseks kinnitas Lorents veel kord, et uuele juhile seatud kriteeriumitest peetakse kõige tähtsamaks seda, et terviseameti uus juht suudaks mõelda oma peaga.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga