Terviseamet avalikustas šokeeriva pildi koroonaviirusesse surnud inimese kopsudest

Koroonakops
82 Shares

KOROONAVIIRUSESSE SURNUD INIMESE KOPSUD

Täna avalikustas Terviseamet šokeeriva pildi sellest, millised näevad välja inimese kopsud peale seda, kui inimene on surnud koroonaviirusesse haigestumise tagajärjel.

Lahkamise läbiviinud patoloog selgitas, et pildil on hästi näha tumepruunid kospukoed, mis on nakatunud koroonaviirusega. Kopsude pinnal näha olevad valged alad on piirkonnad, mis on täidetud koroonaviiruse poolt põhjustatud vedelikuga.

Patoloogi selgitusel on pildil toodud kopsud koroonaviiruse hävitustöö tõttu tõmbunud nii palju kokku, et on ligi viis korda väiksemad kui täiesti terve inimese kopsud.

Terviseameti esindaja sõnul on antud pilt hea näide sellest, milliseks võivad muutuda inimese kopsud, kui inimene on vaktsineerimata ning nakatub koroonaviirusega.

„Me saame muidugi aru, et igal Eesti elanikul on põhiseaduslik õigus ennast mitte vaktsineerida ja saada endale sellised pruunid kopsud,“ selgitas Terviseameti esindaja.

Siiski soovitas Terviseameti esindaja igal inimesel vaadata antud pilti ja mõelda sellele, kas soovitakse endale elu lõpuks selliseid kopse.

„Kui see pilt ei pane inimest mõtlema koroonaviiruse vastu vaktsineerimise peale, siis jääb sellele inimesele ainult kaasa tunda,“ selgitas Terviseameti mõtlikult.

Hea Abiratta lugeja! Palume Sinu abi oma tegevuse jätkamiseks. Kliki siia ja toeta meid! Iga euro loeb!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga