Terviseamet keelab “Maskis laulja” lõpus hüüded “Mask maha! Mask Maha!”

Maskis laulja
148 Shares

ALATES SELLEST NÄDALAST ON POPULAARSES TELESAATES KEELATUD “MASK MAHA!” SKANDEERIMINE (FOTO: TV3)

Terviseamet teatas, et tegi ettekirjutuse populaarse telesaatele “Maskis laulja” tegijatele.

Ettekirjutuse kohaselt keelatakse saate lõpus publiku ja žürii poolt üheskoos skandeeritav hüüe “Mask maha! Mask maha! Mask maha!”

Terviseameti esindaja sõnade kohaselt on tegemist käesoleval hetkel täiesti sobimatu hüüdlausega, mis mitte kuidagi ei lähe kokku terviseameti soovitusega, et inimesed peaksid koroonaviiruse vältimiseks kandma näomaski ning et näomaski kandmine peaks muutuma sotsiaalseks normiks.

„On häbiväärne, et samal ajal kui Terviseamet propageerib näomaski kandmist, siis populaarne telesaade soovitab äärmiselt küüniliselt, et inimesed peaksid oma näomaski hoopis maha võtma!“ selgitas keeldu Terviseameti peadirektori asetäitja tervisekaitse alal Mari-Anne Härma.

„Oleme olukorras, kus meie peamiseks eesmärgiks on koroonaviiruse massilise leviku tõkestamine Eestis. Sellest tulenevalt soovitame inimestel kanda nakatumise kaitseks näomaske. Samal ajal annab telesaates otse-eetris skandeeritav hüüdlause „Mask maha!“ täpselt vastupidise efekti, muutes Terviseameti jõupingutused viiruse leviku takistamiseks mõttetuks,“ lisas Härma pettunult.

„Loodame, et vastavalt meie poolt kehtestatud keelule, jäävad juba järgmises saates need häbiväärsed hüüded kõlamata,“ lausus Härma.

Telesaade „Maskis laulja“ on eetris pühapäeviti telekanalil TV3.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga