Terviseamet soovitab: viiruse leviku vähendamiseks tuleb ka seksimise ajal kanda näomaske!

183 Shares

TERVISEAMETI SOOVITUSEL PEAVAD PARTNERID EDASPIDI KANDMA SEKSIMISE AJAL NÄOMASKE (FOTO: SHUTTERSTOCK)

Koroonaviiruse suure leviku tõttu tegi Terviseamet valitsusele ettepaneku veelgi karmistada viiruse levikut tõkestavaid piiranguid.

Lisaks juba kehtestatud reeglitele ja piirangutele soovitab Terviseamet, et edaspidi peavad inimesed kandma näomaski ka seksimise ajal.

Terviseameti selgituste kohaselt on koroonaviiruse poolt põhjustatud karantiini ja piirangute ajal inimesed saanud varasemast vähem seksida. Eriti kehvas olukorras on paarid, kes ei ela koos ega jaga ühist majapidamist.

Sellest tulenevalt tegigi Terviseamet valitsusele ettepaneku, et edaspidi oleks seksimine lubatud tingimusel, kuid partneritele kehtiks maskikandmise nõue. Terviseameti hinnangul vähendab näomaski kandmine seksi ajal tunduvalt tõenäosust, et üks partner nakataks teist koroonaviirusega.

Kõige turvalisem on üldse mitte seksida

Et viia nakatumise risk miinimumini, soovitab Terviseamet siiski praeguses olukorras seksi vältida ning oodata seksimisega seni, kuni möödub praegune viiruse teine laine. Esmase abinõuna soovitab Terviseamet kõigil inimestel hoida oma partneriga minimaalselt 2-meetrilist distantsi.

“Kõige parem viis 2-meetrise distantsihoidmise nõude täitmiseks on üldse mitte seksida,“ selgitas Terviseameti esindaja.

Sinu parim partner oled sina ise

Neile, kes siiski ei suuda seksimisega oodata praeguse koroonalaine vaibumiseni, soovitab Terviseameti eelkõige seksida iseendaga.

„Sinu parim sekspartner oled sina ise,“ kinnitas Terviseameti esindaja.

Koroonaviiruse leviku piiramiseks soovitab Terviseamet praktiseerida traditsioonilist seksi asendavaid tegevusi – masturbeerimine, sekslelude kasutamine, tegelemine telefoniseksiga,

Need kõik on oluliselt vähemnakkavad seksimise vormid kui traditsiooniline seks partneriga.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga