Terviseamet väljastas selleks hooajaks 178 eriluba vaktsineerimisvastaste aktivistide sundvaktsineerimiseks

390 Shares

27. detsembril algas Eestis COVID-19 vaktsineerimine. Vaktsineerimise käigus on planeeritud sundvaktsineerida ka kindel arv vaktsineerimisvastaseid isikuid.

Terviseamet väljastas selleks hooajaks kokku 178 eriluba vaktsineerimisvastaste isikute sundvaktsineerimiseks. Sundvaktsineerimine eriload väljastati kõikidele suurematele haiglatele ning sundvaktsineerimine on lubatud kõigis Eesti maakondades.

Harju, Järva ja Rapla maakonnas on igaühes lubatud sund aktsineerida 25 vaktsineerimisvastast isikut; Tartu ja Pärnu maakonnas 20 vaktsineerimisvastast isikut; Ida- ja Lääne-Viru, Viljandi, Lääne maakonnas 12 vaktsineerimisvastast isikut; Põlva, Valga ja Jõgeva maakonnas 7 vaktsineerimisvastast isikut ning Võru ja Saare maakonnas 3 vaktsineerimisvastast isikut.

Vaktsineerimisvastaste isikute väikese arvu tõttu ei toimu sellel aastal sundvaktsineerimisi Hiiu maakonnas. Selles tulenevalt ei väljastanud Terviseamet haiglatele erilubasid Hiiumaa vaktsineerimisvastaste asurkonnas elutsevate isikute sundvaktsineerimiseks.

Terviseameti prognooside kohaselt kasvab vaktsineerimisvastaste isikute arv Hiiumaal siiski jõudsalt ning tõenäoliselt juba järgmisel talvel on võimalik väljastada haiglatele 1-2 eriluba Hiiumaa asurkonnas elutsevate vaktsineerimisvastaste isikute sundvaktsineerimiseks.  

Seoses vaktsineerimisvastaste aktivistide poolt hüppeliselt suurenenud vaieldava väärtusega info levitamisega on haiglad taotlenud erilubasid vaktsineerimisvastaste isikute sundvaktsineerimiseks ka väljaspool hooaega. Siiani on Terviseamet keeldunud väljastamast erilubasid väljaspool hooaega sundvaktsineerimisteks. Samas kinnitas Terviseamet, et jälgib vaktsineerimisvastaste isikute tegevust kõrgendatud tähelepanuga. Vajadusel tekkimisel on Terviseamet valmis kaaluma otsust, et anda haiglatele luba sundvaktsineerimiseks ka väljaspool hooaega.

Vaktsineerimisvastaste isikute sundvaktsineerimiseks on meditsiinitöötajatel lubatud kasutada peibutus- või varitsus- või hiilimisvahendeid. Haiglatele väljastatud eriload kehtivad mais lõpuni.

Hea Abiratta lugeja! Anna meile kommentaarides teada, kas Terviseameti poolt väljastatud erilubade arv on piisav? Kas järgmisel talvel peaks erilubade arvu suurendama või vähendama?

* Foto: independent.co.uk/istockphoto.com

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga