TIPPKIRURGID NÕUSTUVAD: Näomaskid on mõttetud ja mittevajalikud!

83 Shares

OPERATSIOONI AJAL MEDITSIINILISI MASKE KANDVAD ARSTID – SELLIST PILTI NÄEB EDASPIDI AINULT AJALOOÕPIKUTES (FOTO: ORTHOFEED.COM)

Lääne-Tallinna Keskhaigla juhtivad arstid on teatanud, et järgivad tulevikus maskikandmise vastase liikumise „Koos muudame maailma paremaks“ juhiseid kirurgiliste maskide kandmise kohta.

’”Ilmselgelt oleme seda aastaid valesti mõistnud,” ütleb haigla ajukirurg Erik. “Ma arvasin alati, et maskikandmine pidi kuidagi takistama nakkuste levikut. Õnneks olen saanud nüüd palju targemaks, sest maskikandmise vastane liikumine on selle argumendi täielikult kummutanud.”

“Maskivastase liikumise poolt läbi viidud uuring näitab selgelt, et töökohtades on maskide kandmine täiesti tarbetu. Seega ma ei näe põhjust, miks peaksime meie – arstid ja õed – siin haiglas sellega veel vaeva nägema?“ kommenteeris antud teemat haiglas töötav südamekirurg Toomas.

“Järgmine kord, kui ma opereerin mõne infarkti läbi elanud patsiendi südant, siis hingan kindlasti avatud rinnakorvi kohal nii palju kui võimalik. Ainult nii saan tagada, et operatsioon mööduks täiesti ohutult.”

Haigla anestesioloogia osakonna juhataja Irina selgitab, et soovib minna veelgi kaugemale. “Mis mõtet on kõigil neil kinnastel ja kaitseriietel? Need ei kaitse ju mitte kedagi mitte millegi eest!”

“Edaspidi hakkavad meie haigla anestesioloogid operatsioone tegema koduses pidžaamas. Kaitseriietuse mittekasutamine säästab meile igal hommikul tööle tulles kõvasti aega. Samuti on siis õhtul peale pikka ja väsitavad tööpäeva koju jõudes hea mugav ennast kohe voodisse visata.“

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga