TORMI LAASTAMISTÖÖ: Saaremaal oli nädalavahetusel nii tugev tuul, et puhus viinast alkoholi minema!

Tormituul
116 Shares

PILT ON ILLUSTRATIIVNE – PILDIL OLEV VIINAPUDEL NÄDALAVAHETUSE SUURES TORMIS KANNATADA EI SAANUD! (PILT: MARKO MUMM / TIINA KÕRTSINI)

Läinud reedel ja laupäeval räsis suuremaid saari ja Lääne-Eestit tugev tormituul, mis jättis elektrita kümned tuhanded majapidamised. Torm murdis mitmel pool Lääne-Eestis puid elektriliinidele ja autoteedele ning lõhkus hoonete katuseid.

Erakordselt tugevaks muutus tormituul reede õhtupoolikul Saaremal. Kella 18-19 vahelisel ajal ulatus tormiiilide kiirus kohati kuni 45-50 meetrini sekundis.

Kohati olid iilid nii tugevad, et näiteks Riksu külas elaval Valduril (67) puhusid tormituuled laual olnud viinapudelist kogu alkoholi minema.

Põline saarlane Valdur ei ole veel ka nüüd, 4 päeva hiljem, saanud üle teda tabanud koledast tragöödiast.

Valduri selgitusel avas ta reede õhtupoolikul kodus olnud viinapudeli, et võtta sellest paar mehist klõmakat peale väsitavat töönädalat. Kahjuks enne seda, kui Valdur jõudis pudelist mõne lonksud võtta, oli  ta sunnitud külastama WC-d. Suur oli Valduri ehmatus, kui tagasi köögilaua juurde naastes selgus, et laual seisvast avatud pudelist oli kogu alkohol kadunud.

“Kahjuks juhtus jah nii, et pidin vastama looduse kutsele ja korra peldikus käima,” selgitas Valdur reedese juhtumi üksikasju. “Ja tagasi kööki naastes võtsin laual seisvast pudelist suure klõmaka. Minu suureks üllatuseks selgus, et viinast oli kadunud nii viina lõhn kui maitse. Oli jäänud puhta kaevuvee maitse ja ei miskit muud…”

“Olen elukogenud mees ja tean, et väga suure tuule korral võib juhtuda nii, et tuul võib avatud viinapudelist kogu alkoholi ära puhuda,” selgitas Valdur. “Aga ma poleks elu sees uskunud, et selline koletu asi võib minuga juhtuda!” oli Valdur šokeeritud.

Samas süüdistab Valdur juhtunus ainult iseennast. “See oli minust muidugi äärmiselt hoolimatu ja suur lollus, et enne peldikusse minekut unustasin pudelile punni peale panna. Eks ma muidugi sain aru, et väljas on tugev tuul, aga minu hinnangul kindlasti mitte nii tugev, et ähvardaks minu viinapudelit.”

Kokkuvõttes kinnitas Valdus, et on saanud valusa õppetunni ja teinud juhtunust oma järeldused.

Mees kinnitas, et edaspidi paneb ta köögilaua juurest lahkudes pudelile alati punni peale, et vältida analoogse intsidendi juhtumist tulevikus.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga