Tulemas suur meeleavaldus “Ananassi lisamine pitsale on meie põhiseaduslik õigus!”

Pitsa
54 Shares

Kas pitsakattes võiks olla ananassi – see teema on kummalisel kombel üle maailma kõvasti kirgi üles kütnud. Itaalia köögi puristid olid veendunult eitaval seisukohal, avangardistid aga pooldaval. 

Isegi kokandusguru Gordon Ramsey olla selle koosluse ära keelanud. Üheks põhjuseks on toodud, et kuna ananass sisaldab ensüüme, mis pehmendavad liha, siis jääb kate liiga pehme ja et see vili ei sobi kokku õrna mozzarella ja delikaatse parma singi maitsega.

Nüüd on grupp inimesi, kes toetavad ananassi lisamist pitsakattesse, asunud ette valmistama suurt meeleavaldust oma mõtteviisi toetuseks.

“Kutsume kõiki inimesi tulema läbi aegade suurimale meeleavaldusele „Ananassi lisamine pitsale on meie põhiseaduslik õigus!”“ avaldatakse sotsiaalmeedias.

Ürituse korraldajad kutsuvad kõiki inimesi laupäeval Vabaduse väljakule meelt avaldama, et näidata oma toetust ananassi lisamiseks pitsakattele.

Eesti Vabariigi põhiseadus ei keela ananassi lisamist pitsale

„Ananassi lisamine pitsakattele on meie põhiseaduslik inimõigus! Mitte kusagil Eesti Vabariigi põhiseaduses pole sätestatud, et pitsakattesse ei tohi lisada ananassi!” seisab meeleavalduse algatajate pöördumises.

Ühismeedias ilmunud avalduses kutsume kõiki inimesi ühinema laupäeval Vabaduse väljakul toimuva meeleavaldusega.

Osalejatel palutakse kaasa võtta loosungeid ja plakateid.

Ürituse organiseerijad kinnitasid, et esialgne huvi üritusel osalemise vastu on olnud enneolematult suur. Esialgse hinnangu kohaselt on juba ligi 300 000 inimest lubanud osaleda laupäeval Vabaduse väljakul toimuval meeleavaldusel.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga