ÜLESKUTSE: Inimestel palutakse vilgutada aknal taskulampidega, et toetada presidendi sõitu Moldovasse

President vilgutab lampi
1.3K Share

EELMISEL KEVADEL VILGUTAS PRESIDENT OMA TELEFONI TULUKEST KÕIGI EESTIMAA ELANIKE TOETUSEKS. NÜÜD ON MEIE KORD NÄIDATA VÄLJA TÄNULIKKUST JA VILGUTADA PRESIDENDI TOETUSEKS (FOTO: PRESIDENDI KANTSELEI)

Presidendi kommunikatsiooninõunik Taavi Linnamäe selgitas, et hetkel ollakse arutamas riigipea võimaliku töövisiidi üle Moldovasse mai lõpus – juuni alguses. „Moldova on Euroopa Liidu idapartnerlusriigina meie jaoks oluline, seal on hetkel pöördelised ajad ning me saame nendega jagada oma riigi ülesehitamise kogemust,” ütles Linnamäe.

Linnamäe selgitas veel, et lisaks ametlikult tööülesannetele soovib president Kaljulaid tutvustada Moldova uuele presidendile hobimesindust ning sellega seotud küsimusi.

Siiski oleneb Kaljulaidi Moldova-visiidi teoks saamine paljuski sellest, milline on sel ajal presidendi isiklik riskimaatriks selgitas Linnamäe.

Linnamäe kommentaaride kohaselt on presidendi isiklikus maatriksis hetkel suurimaks riskifaktoriks eesti rahva palava toetuse puudumine presidendi järgmisele reisile.

„President Kaljulaid on alati pidanud rahva arvamust oluliseks ning ei soovi teha midagi, mis ei meeldi rahvale,“ selgitas Linnamäe.

Lähtuvalt eeltoodust kutsub presidendi kantselei kõiki üles neljapäeva õhtul kell 20.00 seisma koduaknale, süütama telefoni tagaküljel tulukese või taskulambi, ning sellega kaks minutit aknal lehvitama.

“Nii saavad kõik Eestimaa elanikud avaldada toetust sellele, et president Kaljulaid saaks minna ülitähtsale Moldova-visiidile,” seisab presidendi kantselei poolt väljastatud selgituskirjas.

“Oleme kriisis, milletaolist keegi pole veel kogenud. Et me ühiskonnana sellest võimalikult valutult läbi tuleksime, ei piisa kriisikomisjonide otsustest, ametnike soovitustest ja korraldustest. Panustama peab iga inimene ja iga ametnik, teiste hulgas ka Eesti Vabariigi president, kes saab seda teha kõige paremini maailmas ringi reisides,” selgitas presidendi kantselei esindaja.

“Tehke ka pilti, kui näete tulukesi ja postitage neid hashtagiga #VilgutaPresidendMoldovasse” on kirjas presidendi kantselei poolt väljastatud üleskutses.

Kampaania „Vilguta president Moldovasse!”
  • Kampaania „Vilguta president Moldovasse!“ toimub neljapäeva, 1. aprilli, õhtul kell 20.00
  • Üritus annab võimaluse kõigil Eestimaa elanikel avaldada toetust, et Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid võiks reisida Moldovasse.
  • Oma toetuse avaldamiseks president Kaljulaiule palutakse inimestel seista koduaknal, süüdata telefoni tagaküljel olev tuluke või taskulamp ning lehvitada sellega kaks minutit koduaknal.
  • Tehke ka pilti, kui näete tulukesi ja postitage neid hashtagiga #VilgutaPresidendMoldovasse.
Liitu üritusega Facebookis

Kui soovid toetada presidendi ülitähtsdat visiiti Moldovasse, siis liitu üritusega “Vilguta president Moldovasse” selle Facebooki lehel!

One Comment on “ÜLESKUTSE: Inimestel palutakse vilgutada aknal taskulampidega, et toetada presidendi sõitu Moldovasse”

  1. …”soovib president Kaljulaid tutvustada Moldova uuele presidendile hobimesindust ning sellega seotud küsimusi.””
    😂😂😂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga