ÜLESKUTSE VAKTSINEERIMISELE: Uutele vaktsineeritutel hakatakse tasuta jagama Enefit Greeni aktsiaid

Kaja Kallas, Jaak Aab
34 Shares

PEAMINISTER KAJA KALLAS JA RIIGIHALDUSE MINISTER JAAK HAAB TUTVUSTAVAD PLAANI, MILLEGE HAKATAKSE VAKTSINEERIMISE EEST JAGAMA ENEFIT GREENI AKTSIAID (FOTO: KUVATÕMMIS VIDEOST, DELFI / ENEFIT GREEN)

Valitsus otsustada alates järgmisest esmaspäevast karmistada koroonaviiruse vastaseid piiranguid.

Peaminister Kaja Kallas põhjendas uusi piiranguid sellega, et koormus haiglavõrgule on kasvanud väga suureks ning see tuleneb eeskätt vaktsineerimata inimestest.

Samas kutsus valitsus kõiki veel vaktsineerimata inimesi ülesse vaktsineerimisele.

Vaktsineerimise kiirendamiseks otsustas valitsus, et kõigile, kes lasevad ennast järgneva nelja nädala jooksul koroonaviiruse vastu vaktsineerida, antakse tasuta 100 äsja eduka IPO läbi viinud Enefit Greeni aktsiat.

Esimese kauplemispäeva lõpuks tõusis Enefit Greeni aktsia hind Tallinna börsil 3,48 euroni, seega on valitsuse poolt vaktsineerimise eest inimesele antavate aktsiate väärtuseks vähemalt 348 eurot. Eeldusel, et Enefit Greeni aktsia hind jätkab börsil tõusu, kasvab ka vaktsineeritud isiku vaktsineerimisest saadav otsene rahaline kasu.

“Sidusime motivatsiooni teatud eesmärkide saavutamisega, mitte see ei ole lihtsalt raha maksmine,” selgitas Kallas.

Valitsuse sõnul otsustati inimeste motiveerimisel just Enefit Greeni aktsiate kasuks, sest nii saab iga vaktsineeritu osa ka käimasolevast rohepöördest.

Omades väikest tükikest rohepöördesse kõvasti panustavast ettevõttest, võib iga vaktsineeritud uus aktisaomanik tunda, et on andnud oma väikese panuse rohepöördesse. Peaminister lisas lõpetuseks, et detailsema plaani avalikustab valitsus juba järgmise nädala alguses.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga