ÜRO peasekretär: “Olerexi tanklas töötamine on rahvusvaheline inimõigus, ÜRO lisab selle kindlasti inimõiguste ülddeklaratsiooni!”

153 Shares

ÜRO PEASEKRETÄR ANTONIO GUTERRES TULETAB KINITAB, ET ETTEVÕTTES OLEREX TÖÖTAMINE ON RAHVUSVAHELINE INIMÕIGUS (FOTO: AP / OLEREX)

Eelmisel nädalal tekitas elavat vastukaja uudis sellest, et kolmveerand kütusemüügi ettevõtte Olerex eesliini töötajatest keeldus vaktsineerimisest koroonaviiruse vastu.  Selle peale ähvardas Olerex vaktsineerimisega mitte nõustuvad töötajad töölt vallandada.

Selle peale tundsid omakorda ennast puudutatuna vaktsineerimisest keeldunud töötajad.

“Mitte kedagi ei tohi sunniviisiliselt vaktsineerida, sealhulgas ka koroonaviiruse vastu, sest seda viirust ei eksisteeri, see on soroslaste ja meditsiinifirmade poolt välja mõeldud vandenõu! Vaktsineerimine on ohtlik, sest vaktsiinid põhjustavad autismi ja ajuhalvatust!” selgitas üks vaktsineerimisest keeldunud ettevõtte töötaja.

“Vaktsiinidest keeldumine on iga inimese rahvusvaheline inimõigus!” võttis töötaja kokku enamuse Olerexi töötajate ühise arvamuse.

Tänaseks on antud teema jõudnud ka Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni (ÜRO) peakorterisse. Just ÜRO kuulutas 10. detsembril 1948 välja rahvusvahelise inimõiguste ülddeklaratsiooni, milles on fikseeritud kõikide inimeste põhivabadused ja -õigused.

ÜRO peasekretär António Guterres selgitas, et ÜRO on šokeeritud ettevõtte Olerexi ennekuulmatust ähvardusest oma töötajate suunas.

Guterres selgitas, et Olerexi töötajate kaitsmiseks plaanib ÜRO esimesel võimalusel täiendada inimõiguste ülddeklaratsiooni punktiga, milles sätestatakse, et ettevõtte Olerex tanklates töötamine on rahvusvaheline inimõigus ning töötajate vallandamisega ükskõik mis põhjusel, rikub ettevõtte räigelt rahvusvahelisi inimõigusi.

„ÜRO peab siin võtma konkreetse seisukoha ja ei tohi sallida mitte mingisugust inimõiguste rikkumist ettevõtte poolt. Ettevõtte Olerex tanklas töötamine on igal juhul üks tähtsamatest rahvusvahelistest inimõigustest!“ oli ÜRO peasekretär resoluutne.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga