USA VALIMISTE OTSEBLOGI: Tulemused on veel laekumata Ida-Virumaalt, Lääne-Virumaalt ja Võrumaalt

valimised 2020, trump, biden,
372 Shares

ABIRATTA JOOKSVALT UUENEV INFOGRAAFIKALAHENDUS VALIMISTULEMUSTEST – ANDMETE UUENDAMISEKS VAJUTA “REFRESH” NUPPU!

Ameerika Ühendriikide presidendivalimiste tulemuste selgumine on pingeline. Noateral kõiguvad mitu maakonda, mis võivad jätta presidendikoha vabariiklaste esindaja Donald Trumpi kätte või tuua Valgesse Majja demokraatide kandidaadi Joe Bideni.

Abiratta automaatselt uuenev infograafikalahendus võimaldab jooksvalt hoida silma peal USA presidendivalimistel meie koduriigis.

OLULINE TÄIENDUS!!!

Reede, 16:00
Kumbki kandidaat – nii Trump kui Biden – on teatanud, et neid absoluutselt ei koti, millised on valimistulemused Eestimaal. Donalt Trumpi sõnul on Eestimaa oma väiksusega nii mõttetu ja tähtsusetu koht, et neid tulemusi pole mõtet isegi kohtusse kaevata!

HETKE KOKKUVÕTTE

Käesoleva hetke seisuga on Hiiumaal, Läänemaal, Pärnumaal, Viljandimaal, Järvamaal, Jügevamaal, Valgamaal ja Võrumaal võitnud Trump. Saare- ja Muhumaal, Tartumaal, Raplamaal ja Harjumaal on võitnud Biden.

Tulemused on veel laekumata Ida-Virumaalt, Lääne-Virumaalt ja Võrumaalt. Arvestades nende paikade kaugust Tallinnast, siis võib nende piirkondade tulemuste laekumine jääda uude nädalasse.

Reede, 15:00
Narva valimisjaoskonna töötajad teatasid, et nemad on valimissedelite lugemisest väsinud ning kuulutasid käesoleva töönädala lõppenuks. Meile laekunud informatsiooni kohaselt lubasid Narva valimisosakonna töötajad jätkata valimissedelite lugemist esmaspäeval umbes kella 11:00 paiku peale seda, kui on taastutud nädalavahetuse pohmellist. Aga kui esmaspäeval ikkagi ei suudeta ennast koguda, siis jätkatakse hääletussedelite lugemist teisipäeval või kolmapäeval…

“Noh, küll me millalgi need lõpuks üle loeme, ega need loendamata jää,” kommenteeris Narva valimisosakonna esimees.

Reede 12:00
Esialgsete andmete põhjal on Narvas ja Kohtla-Järvel juhtimas Trump, kuid Bideni vahe väheneb pidevalt. Siiski võib eeldada, et kui laekuvad ka väiksemate ja kaugemate valimisjaoskondade valimistulemused, suudab Trump oma eduseisu hoida ja saavutada võidu ka Lääne- ja Ida-Virumaal

Kuigi ametlik kinnitus veel puudub, siis esialgsete andmete põhjal on Võrumaal saavutanud üllatusvõidu Biden. Seda vaatamata sellele, et enne valimisi juhtis Võrumaal suure ülekaaluga Trump (Trumpi toetajaid 62%, Bidenil 30%)

Mõlemad kandidaadid kinnitasid üksteisest sõltumatult, et neid absoluutselt ei huvita Eesti valmistulemused.
Foto: www.fijivillage.com

Reede, 10:00
Täna lõunaks on selgunud veel tulemused Jõgevamaal (Trump 79,2%) ja Valgamaal (Trump 68,5%). Hetkel on laekumata veel Võrumaa, Ida-Virumaa ja Lääne-Virumaa tulemused.

Neljapäev, 20:00
Laekusid tulemused Harjumaa, Raplamaa ja Hiiumaalt: Harjumaal saavutas ülekaaluka võidu Biden 63,7%-ga, samuti ka Raplamaal, kus Bideni tulemus oli 56,3%. Üllatuslikult saavutas Hiiumaal napi võidu Trump 51,3%-ga.

Neljapäev, 16:00
Saabuvad tulemused Läänemaalt: nagu oodata võis, võttis Läänemaal võidu Trump 54,8%-ga Bideni 45,2% vastu.

Neljapäev, kell 12:00
Trump võtab 61% võidu Järvamaal. Üllatavalt nõrga tulemuse 38% tegi Biden. Trumpi võit on tunduvalt suurem, kui ennustasid prognoosid enne valimist (54-55%)

Neljapäev, kell 10:00
Esialgsete valimistulemuste põhjal on ametisolev president Trump saavutanud ülekaaluka võidu Pärnumaal, Viljandimaal ja Hiiumaal. Joe Biden on võitnud Saaremaal jaTartumaal.

Kolmapäev, kell 23:00
Suletakse valimisjaoskonnad, algab kibekiire häälte kokkulugemine.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga