UUED MALEREEGLID: Edaspidi alustavad malemängu mustad malendid!

629 Shares

ALATES JUULIST PAIKNEVAD MUSTAD MALENDID MALELAUA ESIMESEL JA TEISEL REAL NING AVAKÄIGU ÕIGUS KUULUB MUSTADE MALENDITEGA MÄNGIJALE

Täna teatas Rahvusvaheline Maleliit FIDE, et alates 1. juulist muudetakse malemängu reegleid nii, et edaspidi alustab mängu mustade malenditega mängija.

“Rahvusvaheline Maleliit soovib anda oma panuse käesoleval hetkel aktuaalses diskrimineerimisvastases liikumises Black Lives Matter,” selgitas FIDE president Arkadi Dvorkovitš

“On olnud karjuv ebaõiglus, et malemängu algusaegadest peale on kehtinud reegel, et valged alustavad ja enamasti ka võidavad,” kommenteeris FIDE president reeglite muudatuse tagamaid. “Võib julgelt öelda, et selline suhtumine on olnud selgelt rassistlik mustade malendite suhtes. Tänaseks päevaks on FIDE jõudnud otsusele, et selline ajalooline ebaõiglusest tuleb vabaneda.”

“Arvestades ka hetkel maailmas toimuvat aktsiooni Black Lives Matter, siis soovib ka FIDE anda oma panuse rassismivastasesse liikumisse, Sellest tulenevalt otsustaski FIDE, et alates 1. juulist muudame me rahvusvaheliselt malemängu reegleid nii, et edaspidi alustab mustade malenditega mängija,” selgitas FIDE president.

Lõpetuseks selgitas FIDE president, et kuigi uutes reeglites seda hetkel ametlikult ei fikseerita, siis annab FIDE kõigile malemängijatele väga tugeva soovituse, et edaspidi peaks malemängu võitma mustade malenditega mängija. Sest valgete malenditega mängijat võidakse tema võidu korral süüdistada rassismis.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga