Uus haridusminister peab kiiresti lapsendama 6 last, et tagada töö endise ministri autojuhile ja nõunikule

52 Shares

UUT HARIDUS- JA TEADUSMINISTRIT JAAK HAABI OOTAB EES LAI TÖÖPÕLD, MUUDE ÜLESANNETE SEAS KA 6 LAPSE LAPSENDAMINE (FOTO: SCANPIX)

Peaminister Jüri Ratas kirjutas sotsiaalmeediasse, et teeb täna õhtul Eesti Keskerakonna juhatusele ettepaneku esitada haridus- ja teadusministriks praegu riigihalduse ministrina töötava Jaak Aabi.

Haridusminister informeeris uut haridus- ja teadusministri kandidaati, et esimese ülesandend peab uus minister lapsendama endale 6 alaealist last, keda endise ministri Mailis Repsi autojuhil on edaspidi võimalik lasteaeda, kooli ja huviringidesse sõidutada. Samuti tagab 6 lapse lapsendamine edasise töö Mailis Repsi kahele nõunikule, kes saavad jätkata oma lapsehoidja ja koduabilise ülesandeid.

„Uue haridusministri esimene tööpäeva saab olema konkreetne ja asjalik,“ selgitas haridus- ja teadusministeeriumi pressiesindaja. „Nii pea, kui uus minister alustab siin ministeeriumis oma esimest tööpäeva, siis on tema ülesandeks välja valida 6 last, kelle ta siis võimalikult kiiresti ametlikult lapsendama peab.“

Ministeeriumi pressiesindaja sõnul tagab selline lapsendamisprotseduur edasise töökoha endise haridus- ja teadusministri Mailis Repsi endisele autojuhile ja 2 nõunikule, kes tegelesid igapäevatööna ministri laste hoidmise ja sõidutamisega.

Pressiesindaja sõnul tagab 6 uue lapse lapsendamine tagasiastunud ministri autojuhile ja tema kahele nõunikule mõnusa riigitöö ka edaspidiseks

Ministeeriumi pressiesindaja selgitas veel, et kui uus minister peaks mingil põhjusel loobuma 6 lapse lapsendamisest, siis on ministeerium sunnitud need inimesed koondama.

„Sellest oleks ääretult kahju, sest tegemist on tublide ja töökate inimestega, kellel on tööülesanded selged ning kes on mitme aasta jooksul saanud oma tööülesannetega suurepäraselt hakkama,“ lisas pressiesindaja.

Hetkel tegeleb haridus- ja teadusministeerium vastava riigihanke ettevalmistamisega, et otsida välja lapsendamiseks sobivate laste kandidaadid. Riigihanke lõplikud tingimused selguvad juba lähipäevil.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga