UUS JÕULUTREND: Too endale koju jõulukuusk kuuskede varjupaigast. Loe, mida pead sel puhul teadma!

Kuuskede varjupaik
107 Shares

TAOLISED KUUSKEDE VARJUPAIGAD TEGUTSEVAD ÜLE EESTI KÕIKIDES SUUREMATES KESKUSTES. (FOTO: JAANUS LENSMENT / EKSPRESS MEEDIA)

Sellel aastal on populaarsust kogumas uus jõulutrend – jõulukuuse toomine kuuskede varjupaigast. 

Anname järgnevalt kõigile, kes pole endale koju veel jõulukuuske toonud, aga plaanivad seda lähiajal teha, ülevaate, millele tuleb eelnevalt tähelepanu pöörata ja milliste asjaoludega arvesada kuuse võtmisel kuuskede varjupaigast.

Kui soovid uue jõulukuuse tuua koju kuuskede varjupaigast, siis tutvu kõigepealt erinevate kuuskede varjupaikadega ning nende pakutavate tingimustega. Ära piirdu üksnes oma kodulinnaga, vaid vaata ringi mujalgi. Kuuskede varjupaigad tegutsevad üle kogu Eesti kõikides suuremates maakondades.

Paljude kuuskede varjupaikade kodulehtedel on üleval hoiulolevate kuuskede fotod ning lühikirjeldus, kus on kirjas nende leiukoht, vanus, sort, välimus ning varjupaigas tehtud meditsiinilised ja hooldusprotseduurid. Kindlasti tasub uurida, kas varjupaigal on infot kuuse varasema elu kohta, näiteks kas ta on eelnevatel aastatel säranud suures ballisaalis või väiksemas toakeses, sest täiskasvanud kuusel võib olla hoopis teistsuguse elukeskkonnaga keeruline harjuda. Samuti ära pelga küsida näpunäiteid kuuse kastmise, hooldamise või sellega seotud kulude kohta.  

Enne lõpliku otsuse tegemist suhtle kuuskede varjupaiga töötajatega, sest nemad tunnevad oma hoolealuseid, oskavad rääkida varjupaigas olevate kuuskede iseloomust ning soovitada, milline jõulupuu just sulle ning sinu koju kõige paremini sobib.

Osa varjupaiku külastab enne lõplikku loovutamist potentsiaalse uue omaniku kodu veendumaks, et keskkond on varjupaigast võetavale kuusele sobiv ja ohutu, kuid see on pigem erandlik. Väga tähtis on oma soovid ja võimalused põhjalikult läbi mõelda, sest nii olete mõlemad õnnelikud, nii sina kui ka su uus jõulupuu.

Varjupaigast kuuske võttes tuleb sul tasuda loovutustasu, mis katab puu hoolduskulud selle aja eest, mis kuusk varjupaigas veetis. Tasu suurus võib olla varjupaikades erinev varieerudes 20–70 euroni. Üldjuhul allkirjastatakse kuuse üleandmisel loovutusleping, kus on kirjas info kuuse leidmise või varjupaika toomise kohta, sh kuusepuu vanus, Sort , sugu jne, ning ülevaade varjupaigas tehtud protseduuridest. Kui pärast kuuse koju viimist tekib muresid või küsimusi, siis tasub julgelt varjupaika pöörduda ning nõu küsida.

  • Kontrollitud tervis: varjupaigas vaatab hooldaja kuuse põhjalikult üle. Varjupaigast võetud kuused on steriliseeritud/kastreeritud, vaktsineeritud, saanud ussi- ja kirbutõrje ning neile on paigaldatud mikrokiip. Seega saad võrdlemisi väikse loovutustasu eest jõulupuu, millele on kõik põhilised protseduurid juba tehtud. Lisaks pole vaja uue jõulupuu tervise pärast muret tunda ning ühtlasi pääsed üsna suurtest kulutustest.
  • Kombed selged: kui võtad varjupaigast täiskasvanud jõulupuu, siis ei pea sa muretsema selle pärast, kuidas teda välja õpetada ja harjutada toanurgas ehteid kandma. Täiskasvanud kuusepuul on nii kombed kui ka välimus juba välja kujunenud ning saad valida endale täpselt sobiva puu. Kui otsustad võtta alles noore kasvava kuuse, siis jagavad varjupaiga töötajad hea meelega näpunäiteid puu õpetamiseks.
  • Heategu, mis muudab maailma natuke paremaks: kui võtad jõulukuuse kuuskede varjupaigast, siis vabastad seal koha järgmisele hädas olevale kuusele, mida loodetavasti ootab peatselt sama mõnus uus algus nagu sinu uut lemmikutki.
  • Hea ja truu sõber: varjupaigast toodud jõulupuu on mõnus kaaslane ja pereliige. Võid kindel olla, et väheneb sinu stressitase ning on väga mõnus, kui keegi sind koju jõudes juba kannatamatult ootab.

SAMAL TEEMAL

Millega arvestada, kui soovid võtta kuuskede varjupaigast endale jõulukuuske?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga