UUS REKORD: Ministrite tagasiastumiskordaja tõusis novembris rekordtasemele!

100 Shares

EESKUJULIKULT NÄOMASKI KANDEV PEAMINISTER JÜRI RATAS LOODAB, ET ÜLDINE MASKIKANDMISE KOHUSTUS KÕIGILE VALITSUSE LIIKMETELE AITAB VÄHENDADA REKORDKÕRGELE TÕUSNUD TAGASIASTUMISKORDAJAT (FOTO: RAUNO VOLMAR)

Ministrite tagasiastumiskordaja tõusis novembris enneolematule rekordtasemele: 13 333,33 tagasiastunud ministrit 100 000 ministri kohta kalendrikuus!

Seoses Mailis Repsi tagasiastumisega haridusministri kohalt eelmisel reedel, tõusis Eestis rekordkõrgele valitsuse ministrite tagasiastumiskordaja.

Lisaks haridusminister Mailis Repsile astus novembris oma kohalt tagasi ka siseminister Mart Helme.

Sellega tõusis Jüri Ratase teise valitsuse ministrite novembrikuu tagasiastumiskordaja uuele rekordasemele ning on nüüd 13 333,33 tagasiastunud ministrit 100 000 ministri kohta kalendrikuus.

Eelnevatel kuudel on praeguse valitsuse antud näitaja olnud oluliselt madalamal tasemel, kõikudes vahemikus 0 – 6 666,67 tagasiastunud ministrit 100 000 ministri kohta kalendrikuus (teisiti öeldes 0 kuni 1 tagasiastunud ministrit kalendrikuus).

Peaminister Jüri Ratas teatas, et hetkel kaalub valitsus näomaski kandmise kohustuse kehtestamist kõigile valitsuse ministritele, samuti on juba lähiajal plaanis korraldada valitsuse ministritele kätepesemise kiirkoolitus.

Ministrite tagasiastumiskordaja uus negatiivne rekordtase Eestis on muutnud murelikuks ka valitsused meie lähiriikides, kes kardavad, et kõrge tagasiasutumiskordaja võib levida ka nende riikide valitsustesse. Seetõttu jälgivad naberriikide valtisused tähelepanelikult edasisi arenguid Eesti valitsuses.

Kuigi hetkel pole teised riigid Eesti valitsuse ministritele veel piiranguid kehtestatud, siis näiteks Soome valitsus on juba jõudnud teatada, et koguneb esmaspäeva hommikul kriisikoosolekule, kus arutatakse ärevat olukorda Eesti valitsuses. Samuti seda, kas ja milliseid piiranguid peaks kehtestama seoses ebanormaalselt kõrge ministrite tagasiastumiskordajaga Eestis.

Lisaks Soome valitsusele on ka Läti ja Leedu valitsused lubanud lähiajal arutada tagasiastumiskordaja murettekitavat olukorda Eesti valitsuses.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga