VÄHEMALT 1 MILJON EUROT: riik paneb oksjonile Jaak Aabi närimisjälgedega pastapliiatsi, millega minister allkirjastas suuremahulise kaitsemaskide hankelepingu

844 Shares

VÄHEMALT MILJON EUROT VÄÄRT JAAK AABI NÄRIMISJÄLGEDEGA PASTAKAS, MILLEGA MINISTER ALLKIRJASTAS SUUREMAHULISE KAITSEMASKIDE HANKELEPINGU HIINAST (FOTO: JAAK AABI ERAKOGU)

Riigihalduse minister Jaak Aab sõlmis eile pärastlõunal hankelepingu Hiina ettevõtjaga, kellelt tellitakse kaitsemaskid, -kindad, -prillid, -ülikonnad ja muud isikukaitsevahendid.

Nüüd on riik otsustanud panna oksjonile Jaak Aabi närimisjälgedega pastaka, millega minister allkirjastas antud hankelepingu. Oksjoni korraldaja sõnul on tegemist Eesti lähiajaloo ühe tähtsaima esemega ning seetõttu loodetakse ajalooliste mälestiste kollektsioneerijate suurt huvi oksjoni vastu.

Oksjonile tuleva pastapliiatsi alghind on 1 miljon eurot ning sellel on selgelt tuvastatavad ministri hammaste poolt pastakale jäetud närimisjäljed.

Jaak Abi sõnul eelnesid lepingu sõlmimisele äärmiselt pingelised läbirääkimised, mis kestsid üle  12 tunni. ”Tegemist oli äärmiselt pingeliste läbirääkimistega. Alustasime tööd kell kolm öösel koos sotsiaalministeeriumi ja PERH-i spetsialistidega,” ütles Aab.

Kasutas närvide rahustamiseks koolipõlvest tuntud nippi

Aab selgitas, et kuigi läbirääkimiste protsess oli äärmiselt närviline, siis õnnestus tal säilitada oma külma närvi ja selget pead ühe vana koolipõlvest tuntud nipi abil. Nimelt rahustas minister Aab oma närve sellega, et näris pidevalt oma pastaka otsa, tänu millele suutis ta hoida oma pea külma ja rahulikuna. Selle tulemusena õnnestus lõpuks sõlmida ka Eestile nii kasulik hankeleping.

Ülejäänud pastakad, mille närimine aitas ministril säilitada külma pead äärmiselt närvilise läbirääkimisprotsessi käigus.
(Foto: Riigihalduse ministeeriumi arhiiv)

„Kohe läbirääkimiste alguses meenus mulle minu koolipoisi ajast tuntud võte,“ selgitas Aab. „Nii pea, kui tundsin ennast veidi närvilisena, hakkasin kohe oma pastapliiatsi otsa närima, et niimoodi oma närve rahustada. Ja nagu toona kooli ajal, töötas see vana hea võte ka praegu, peale veidikest pastakanärimist tundsin ennast kohe palju rahulikumana. Seetõttu õnnestus jätkata hankeläbirääkimisi palju tasakaalukamas olukorras.“

Aabi enda sõnul ei ole ta kindel, mitu pastakat ta 12-tunniste maratonläbirääkimiste ajal jõudis ära närida. „Arvan, et oma 4-5 pastakat kindlasti. Mul on juba noorusest saadik head hambad, ega üks pastakas minu hammaste vahel just väga pikalt vastu ei paa,“ selgitas Aab väikese muigega.

Riigi aitamise nimel on minister valmis ära närima veel mitu pastakat

Minister Aab tunneb head meelt, et et riik on otsustanud panna tema poolt näritud pastaka oksjonile. “Olen terve oma poliitikukarjääri soovinud olla Eesti rahva teenistuses ja riigile kasulik. Kui minu poolt näritud pastakas aitab kaasata mõned miljonid riigi eelarvesse, siis on mulle selle üle väga hea meel.”

Aab kinnitas veel, et kui praegune pastakaoksjon õnnestub, siis tema on hea meelega nõus edaspidi veel mitu pastakat ära närima, et ka need oksjonikorras maha müüa ja riigile lisavahendeid tellida.

Tehtud tellimus on suuremahuline, sest sisaldab nii haiglate, hooldekodude, päästeameti, politsei- ja piirivalveameti ning teiste ametkondade vajadusi. „Ainuüksi kaitsemaske tellisime 7,6 miljonit. Tellimusele lisandusid ka kindad, kaitseülikonnad, kaitseprillid ja teised kaitsevahendid,“ ütles minister. „Tellimuse kogumaksumus on 11,4 miljonit dollarit (10,3 miljonit eurot – toim.)“

Hea Abiratta lugeja! Anna meile kommentaarides teada, kas plaanid osaleda selle pastaka oksjonil? Mida hinnalist võiks riik veel oksjonile panna, et eelarvesse lisaraha teenida?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga