VALIJATE TÄNU: Jõgeva kogudus nimetab uue kiriku torni Koki-torniks, tänutäheks riigikogu liikmele Aivar Kokile tema tubli töö eest!

257 Shares

JÕGEVA UUS KIRIK KOOS TAEVA POOLE SIRUTUVA KOKI-NIMELISE TORNIGA JA RIIGIKOGU LIIGE AIVAR KOKK, KELLE AUKS UUS EHITATAV TORN NIMETATI (FOTO: KOLLAAŽ)

Valitsus on järgmise aasta riigieelarve arutamisel pidanud tegema hulgaliselt valikuid. Turismisektor saab oodatust kordades vähem kriisiabi, põllumehed jäid aga üleminekutoetustest sootuks ilma. Samal ajal leiti väikese pühakoja jaoks miljon eurot.

Nimelt otsustas valitsus, et järgmisel aastal eraldatakse riigieelarvest miljon eurot Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) Jõgeva koguduse kirikuhoone ehituseks ja sisustuseks. Kusjuures see pole sugugi esimene rahasüst. Varasematest eelarvetest on 44-liikmeline kogudus saanud umbes pool miljonit.

Jõgeva kogudusele raha eraldamise eest on juba aastaid hea seisnud riigikogu rahanduskomisjoni esimees Aivar Kokk (Isamaaliit), kes on samal ajal ka Jõgeva vallavolikogu esimees.

Tänutäheks Aivar Koki erakordse panuse eest uue kogudusehoone ehitamiseks vajaliku raha saamisel otsustasid koguduseliikmed nimetada uue kiriku torni Koki-torniks.

Jõgeva koguduse õpetaja Georg Glaase sõnul on see vähim, mida Jõgeva kogudus saab teha, et näidata üles oma tänulikkust Aivar Kokile.

Glaase kinnitas, et Jõgeva koguduse liikmed on juba aastaid pöördunud oma palvetes kõigevägevama Taevaisa poole, kes aitaks kogudusel leida raha uue kogudusehoone ehitamiseks. Glaase on kindel, et lõpuks ometi on Taevaisa nende palveid kuulda võtnud ning tänu Aivar Koki tublile tööle riigikogus leiti vajalik raha uue kogudusehoone ehitamiseks.

Gross loodab, et tulevikus hakkab kogu Jõgeva ümbruskond uue kiriku torni kutsuma Koki-torniks.

Abiratta märkusele, et “Kokiga” samakõlaline inglise keelne sõna “cock” tähendab kukke ning see võib hakata tekitama segadust ümbruskonna elanikes, mille tulemusena kirikutorni hakatakse edaspidi kutsuma hoopis Kuke-torniks mitte Koki-torniks, vastas koguduse õpetaja Glaase, et tema ei usu, et see võiks koguduserahvas probleeme tekitada.

Glaase sõnul on koguduseliikmed piisavalt teadlikud sellest, et Jõgeva kangelane on Aivar Kokk mitte mõni suvaline kukk ning seetõttu ei kahtle ta selles, et kirikutorni hakatakse nimetama ikka selle õige nimega Koki-torniks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga