VALITSUS EI TEE ERANDIT: Ka Lapimaalt saabuvale Jõuluvanale kehtib 14-päevane eneseisolatsiooni nõue, lapsed saavad jõulukingid alles jaanuaris

286 Shares

EESKUJULIKULT MASKIKANDMISE NÕUET TÄITEV JÕULUVANA SAABUB EESTISSE JÕULUKINKE JAGAMA ALLES JAANUARIS (FOTO: JÕULUVANA ERAKOGU)

Välisministeerium teatas, et tuginedes koroonaviiruse nakatunute suhtarvule peavad alates esmaspäevast, 7. detsembrist, Eestisse sisenemisel jääma kaheks nädalaks eneseisolatsiooni kõik isikud, kes saabuvad Eestisse Soomest, sealhulgas ka Põhja-Soomes asuvast Lapimaalt.

See tähendab, et kaheks nädalaks peab eneseisolatsiooni jääma ka Jõuluvana, kes planeeris saabuda Lapimaalt Eestisse täpselt jõuluõhtul. Samuti peavad alates tänasest jääma eneseisolatsiooni Jõuluvana abilistena töötavad päkapikud.

Täna toimunud valitsuse istungil ei toetanud valitus Jõuluvana kontorist saabunud taotlust vabastada tema ja tema abilisteks olevad päkapikud Eestisse saabumisel kehtivast 14-päevasest eneseisolatsiooninõudest.  

Jõuluvana pressiesindaja kinnitas, et nad taotlesid küll Eesti Vabariigi valituselt erandi tegemist Jõuluvanale ja päkapikkudele, kuid valitsus ei toetanud Jõuluvana taotlust.

„Kahjuks tähendab Eesti Vabariigi valitsuse tänane otsus seda, et sellel aastal Jõuluvana jõuluõhtul Eestisse ei saabu ning lapsed Eestis jäävad ilma jõulukingitusteta,“ kommenteeris valitsuse otsust Jõuluvana pressiesindaja.

„Jõuluvanal on jõuluõhtul vaja jõuda miljonitesse kodudesse maailmas. Seetõttu ei ole Jõuluvanal mitte kuidagi võimalik kibekiirel jõuluajal täita Eesti valitsuse poolt nõutavat 14-päevast eneseisolatsiooninõuet,“ selgitas pressiesindaja. „Ka meie oleme ääretult kurvad, et sellel aastal jäävad Eesti lapsed ilma jõulukinkideta. Aga reeglid on reeglid, ning need on täitmiseks isegi Jõuluvanale.“

Jõuluvana pressiesindaja arvas siiski, et päris ilma kingitusteta lapsed Eestis ei jää. Tõenäoliselt tuleb Jõuluvana Eestisse jaanuaris, peale seda, kui kibekiire jõuluaeg mujal maailmas on möödas.

“Jaanuari algul on Jõuluvanal just paras aeg teha 2-nädalane puhkus raskest kingijagamise tööst. Hetkel plaanib Jõuluvana veeta oma puhkuse nii, et viibib samal ajal Eestis eneseisolatsioonis. Peale seda saab ta jaanuari keskpaigas kohale toimetada kingitused ka kõigile lastele Eestis,” selgitas jõuluvana pressiesindaja.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga