VALITSUS: Hindade tõstmiseks põhjust pole, seepärast tõusevad hinnad ilma põhjuseta!

Hinnad kasvavad
62 Shares

VALITSUS TEAB – KUI POLE TEADA PÕHJUST, SIIS KASVAVAD HINNAD PÕHJUSETA! (FOTO: DELFI.EE / KASUTAJA HINNATÕUS TWITTERI KONTO)

Oktoobris oli eurotsooni kiireim inflatsioon Eestis ja Leedus. Euroala aastainflatsioon kiirenes Eurostati andmetel septembris augustikuu 3 protsendilt 3,4 protsendini, Eestis kiirenes inflatsioon aga 5 protsendilt 6,4 protsendini, mis oli koos Leeduga euroala kiireim hinnakasv.

Eilsel valitsuse pressikonverentsil teatas valitus, et hetkel puudub selge arusaam sellest, mis on põhjustanud viimastel kuudel märgatavalt kasvanud üleüldist hindade kasvu Eestis.

Samas kinnitas valitsus, et hetkel puudub selge ja ülevaatlik info viimasel ajal toimunud hindade kasvu põhjuste kohta, seetõttu kasvavad hinnad tulevikus ilma põhjuseta.

Hindade kasvu aeglustumist prognoositakse 2035. aastaks

Vaatamata viimastel kuudel toimunud üleüldisele hinnatõusule palus valituse säilitada kõigil elanikel rahulikku meelt ja vältida hinnatõusust põhjustatud paanikat. Valitsus kinnitab, et kindlasti saab praegune üldine hinnatõus kunagi läbi – hetkel on lihtsalt selgusetu hinnatõusu lõppemise konkreetne kuupäev.

Valitsus nõustus mitmete tuntud majandusekspertidega, et hetkel eurotsoonis toimuv täiesti arusaamatu ja põhjendamatu hinnatõus jätkub ka lähikuudel.  Hindade kasvu aeglustumist prognoositakse alles 2035. aasta mai teises pooles.

Lõpetuseks kinnitas valitsus, et nii pea, kui selguvad andmed hinnatõusu lõpukuupäeva kohta, informeeritakse sellest koheselt ka avalikkust.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga