VALITSUS: Kirikud jäävad lahti, sest ainult Jumal suudab praegust valitsust aidata!

330 Shares

Kolmapäeval otsustas valitsus, et alates 14. detsembrist on suletud kõik õppeasutused Eestis: üldhariduskoolid, kutse- ja rakenduskõrgkoolid ning ülikoolid.

Lisaks on alates 14.detsembrist kuni 4. jaanuarini peatatud huviharidus, huvitegevus ja sporditegevus nii noortele kui täiskasvanutele.

Lisaks peavad oma uksed sulgeme kõik meelelahutusasutused (kõrtsid, restoranid, kohvikud, baarid, ööklubid), samuti peatatakse vaba aja tegevused, avalikud üritused, kinod, teatrid kontserdikohad, muuseumid, näitusasutused, toitlustuskohad, spordiklubid, ujulad, spaad ja majutusteenuste pakkujad. Piirangud kehtivad nii sise- kui välitingimustes.

Oma igapäevast tööd on lubatud jätkata kirikutel ja teistel usuliste talituste toimumiskohtades, kui jälgitakse 50% täituvuse nõuet, 2+2 reegli, maskikandmise kohustust ja desinfitseerimisvahendite kasutamist.

Küsimusele, miks lubab valitsus jätkata tavapärast tegevust ainult kirikutel, vastas Jüri Ratas järgnevalt: „Arvestades praeguse valitsuse koosseisu, valitsuse eelnevat tegevust ning väljavaateid tulevikus, siis kahjuks oleme jõudnud olukorda, kus praegust valitsust saab tema hädades aidata ainult Jumal ja mitte keegi teine!“

Peaminister selgitas veel, et kirikute avatuks jätmine võimaldab valitsuse ministritele süüdata kirikus küünal valitsuse tuleviku hüvanguks. Samuti võimaldavad avatuks jäävad kirikud praeguse valitsuse ministritel edastada Jumalale oma palved ning loota, et kõikvõimas Jumal aitab praegusel valitsusel ikka edasi võimul püsida.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga