Valitsus kogunes arutama, milline minister peab järgmisel nädalal tagasi astuma

277 Shares

VALITSUSE LIIKMED VAHETUVAD SELLISE KIIRUSEGA, ET POLE JÕUTUD TEHA ISEGI UUT ÜHISPILTI UUTE VALITSUSLIIKMETEGA (FOTO: VALITSUS/RENEE ALTROV)

Täna kell 14:00 kogunes valitsus Stenbocki majja, et leppida kokku, milline minister peab järgmisel nädalal tagasi astuma.

Valitsus soovib jätkata juba väljakujunenud töörütmi, et iga kahe nädala tagant astub üks ministritest oma kohalt tagasi.

Kolm nädalat tagasi astus tagasi keskkonnaminister Rene Kokk (EKRE). Kaks nädalat tagasi astus tagasi siseminister Mart helme (EKRE). Eelmisel nädalal astus tagasi haridus- ja teadusminister Mailis Reps (Keskerakond).

Valitsus kaalus ka varianti, et ministrid hakkavad tagasi astuma igal nädalal. Sellest plaanist siiski loobuti, kuna see põhjustaks liiga suure töökoormuse peaminister Jüri Ratasele, kellel tuleks sellisel edaspidi pühendada oma nädalavahetuse vabad päevad uute ministrikandidaatide leidmisele. Praegused valitsuskabineti liikmed olid üksmeelsed selles, et hetkel piisab sellest, kui ministrid hakkavad tagasi astuma iga paari nädala tagant.

Hetkel pole koalitsiooniparterid jõudnud veel ühisele kokkuleppele, milline ministritest peab lahkuma valitsusest järgmisel nädalal. Kõigi eelduste kohaselt saab selleks olema mõni Isamaa ministritest – kas välisminister Urmas Reinsalu, kaitseminister Jüri Luik, kultuuriminister Tõnis Lukas, justiitsminister Raivo Aeg või rahvastikuminister Riina Solman.

Varianti, et järgmisel nädalal on tagasiastumise kord mõne Isamaa ministri käes, toetab fakt, et praeguses valitsuskoalitsioonis on oma ministrikohtadelt tagasi astunud ainult EKRE ja Keskerakonna ministrid.

Viimasel ajal on ajakirjandusse jõudnud korduvalt vihjeid, et Keskerakond ja EKRE on süüdistanud Isamaad, et selle ministrid hoiavad oma ministrikohast liiga kõvasti kinni.

Samuti süüdistavad koalitsiooniparterid Isamaad selles, et Isamaa ministrid ei soovi näidata üles piisavat solidaarsust koalitsiooniparterite suhtes – selle asemel, et astuda tagasi oma ministriametist nagu on teinud mitmed Keskerakonna ja EKRE ministrid, püsivad Isamaa ministrid jonnaka järjekindlusega oma ametikohtadel.

Valitsus loodab hiljemalt neljapäeva õhtuks jõuda otsusele, milline minister peab tagasi astuma järgmisena.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga