VALITSUS: Kõigile eneseisolatsioonis viibijatele kompenseeritakse Netflixi poolaasta tellimus!

34 Shares

PEAMINISTER JÜRI RATAS NÄITAB, KUI MITME KUU NETFLIXI TELLIMUS KOMPENSEERITAKSE ENESEISOLATSIOONIS VIIBIJATELE (FOTO: ARVO TARMULA)

Täna peavad valitsuse liikmed Stenbocki hoones järjekordse arutelu koroonaviiruse leviku ohjamise meetmete üle. Varem on sotsiaalminister Tanel Kiik lubanud, et seoses viiruse leviku laienemisega tulevad lähiajal uued piirangud. 

Siiski edastas valitsus koroonapiirangutega seoses ka positiivse uudise. Et panna piir koroonaviiruse varasemast kiiremale levikule,  plaanib valitsus muuta rangemaks reeglid, mis puudutavad nakatunute ja nakkuskahtlusega inimeste eneseisolatsiooni.

Samal ajal soovib valitsus muuta isolatsiooniperioodi võimalikult meeldivaks ja mugavaks. Sellest tulenevalt kompenseerib valitsus kõigile isolatsioonis viibijatele kanali Netflix poolaasta tellimuse.

Valitsuse hinnangul läheb Netflixi tellimuste kompenseerimine eneseisolatsioonis viibijatele maksma hinnanguliselt 0,4 – 0,5 miljonit eurot. Rahandusministeeriumi hinnangul kaetakse antud kulud valitsuse reservfondist.

„Soovime, et viirusesse nakatunud ja nakkuskahtlusega inimesed saaksid veeta isolatsiooniperioodi kodustes tingimustes võimalikult meeldivalt,“ selgitas uut meedet peaminister Jüri Ratas. „Kui me ühelt poolt muudame isolatsioonireegleid rangemaks, siis tahame me samal ajal muuta nende talumise kergemaks ja meeldivamaks. Seetõttu toetab valitsus ideed kompenseerida kõigile isolatsioonis  viibijatele Netflixi poolaasta tellimus.“

On kõlanud ekspertide arvamusi, et mõni inimene võib antud meedet kuritarvitada ja Netflixi tellimuse nimel jääda eneseisolatsiooni ilma, et tal oleks nakkusekahtlusi. Siiski loodab valitsus, et inimesed jäävad ausaks ning ei kuritarvita antud meetme võimalusi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga