Valitsus lisas vaktsineerimise eelisjärjekorda Isamaa liikmed, sest neid on jäänud järgi kõigest käputäis

Seeder, Reinsalu
59 Shares

ERAKONNA ISAMAA LIIKMED URMAS REINSALU JA HELIR-VALDOR SEEDER, KEDA VALITSUSE OTSUSE ALUSEL TULEB NÜÜD VAKTSINEERIDA EELISJÄRJEKORRAS (FOTO: SIIM LÕVI/ERR)

Terviseameti ettepanekul lisas tervise- ja tööminister Tanel Kiik eelisjärjekorras koroonaviiruse vastu vaktsineeritavate inimeste hulka erakonna Isamaliit aktiivsed liikmed.

Kiik põhjendas Isamaliidu aktiivsete liikmete lisamist eelisjärjekorras vaktsineeritavate hulka asjaoluga, et tegu on hääbuva inimgrupiga, keda on meie ühiskonda alles jäänud kõigest käputäis.

Kiik rõhutas, et vaktsineerimise eelisjärjekorda ei lisata siiski mitte kõiki erakonna Isamaaliit liikmeid, vaid ainult aktiivne osa neist.

“On selge, et kuna Isamaliidu liikmete puhul on tegemist hääbuva hähtusega, siis on vägagi tõenäoline, et ilma eelisjärjekorras vaktsineerimiseta sureb Isamaliit lihtsalt välja,” selgitas Kiik valitsuse otsuse tagamaid.

Kuigi ametlikult kuulub erakonna Isamaliit nimekirja ligi 8000 inimest, siis võib Kiige sõnul aktiivsed ja ühiskonnas mingitki olulist tähtsust omavaid Isamaaliidu liikmed üles lugeda kahe käe sõrmedel.

„Kõigile on selge, et tegemist on hääbuva nähtusega Eesti ühiskonnas. Sellel vaatamata otsustas valitsus eelisvaktsineerida need paarkümmend Isamaliidu liiget, kes on viimasel ajal siiski mingitki elumärki näidanud,“ selgitas Kiik.

Kiige sõnul lähtus valitsus oma otsuses asjaolust, et vaatamata Isamaliidu järjest vähenevale tähtsuseleEEsti poliitikas tuleks ka tulevastele põlvkondadele jätta võimalus tutvuda mõne allesjäänud Isamaliidu maailmavaadet omava isendiga.

„Lähtun siin nüüd küll ainult oma isiklikust arvamusest, aga mõned Isamaliidu esindajad, näiteks Helir-Valdor Seeder või Urmas Reinsalu, on sellised nunnud ja armsad tegelased, keda tahaks mõnikord lihtsalt sülle võtta ja hellalt paitada,“ lisas Kiik lõpetuseks.

Hea Abiratas.ee lugeja! Kas Sa nõustud valitsuse arvamusega, et Isamaa liikmed tuleb vaktsineerida eelisjärjekorras? Või peaks valitsus antud otsusest loobuma?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga